העיר כפר סבא נמצאת בעשירייה הפותחת מבחינת מצבה הפיננסי
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

העיר כפר סבא נמצאת בעשירייה הפותחת מבחינת מצבה הפיננסי

26/02/2015
  • העיר כפר-סבא, זינקה בדירוג מהמקום ה-17 למקום ה-8: כך עולה ממחקר של חברת המידע העיסקי BdiCoface, שבדקה את מצבן הפיננסי של מועצות מקומיות ועיריות בישראל.

חברת המידע העסקי, BdiCoface, ערכה סקר נרחב בנוגע ליציבות הפיננסית של הרשויות המקומיות בישראל ודירגה אותן בסולם של 1 עד 10. מתוצאות הסקר עולה כי העיר כפר סבא זינקה בדירוג  היציבות הפיננסית מהמקום ה-17 למקום ה-8. על פי הסקר ,במקום הראשון, זו השנה השנייה ברציפות, דורגה נס ציונה. במקום השני דורגה פתח תקווה. מהסקר עולה גם אין בהכרח הלימה בין הדירוג הסוציו-אקונומי של התושבים לבין מידת היציבות של הרשות. לדוגמא, רשויות  כגון הוד השרון ורעננה, שהרמה החברתית-כלכלית שלהן גבוהה לא נכנסו לעשירייה הפותחת. מכאן עולה שהגורמים המשפיעים על היציבות הפיננסית וביניהם  גורמים כגון -יעילות גביית המסים, היקף ההלוואות ועומס הפירעונות על תקציב הרשות -  לא בהכרח תואמים לגורמים שמשפיעים על הרמה החברתית-כלכלית של התושבים.
חשוב לציין כי יציבות הפיננסית של רשות הינה פועל יוצא הנגזר מהיכולת לגייס משאבים על מנת לספק את השירותים הנדרשים לתושביה, וכי רשויות שאינן יציבות מבחינה פיננסית עלולות לשקוע בחובות כבדים, דבר שעשוי להשפיע בטווח הארוך על איכות חיי התושבים ברשות.
יהודה בן חמו ראש העיר, "אני גאה מאד בתוצאות המחקר, המעידות יותר מכל על ניהול כספי תקין ומאוזן שתורם ללא ספק ליציבות הפיננסית של העיר. אנו פועלים על פי מדיניות של מצוינות שמכתיבה כללי מנהל, חוק וסדר ברורים. אני מאמין באמונה שלמה כי תקציב מאוזן  ויציבות פיננסית לאורך זמן מבטיחים שירות טוב יותר לתושבי העיר. כפר-סבא הינה אחת הערים המובילות בישראל באיכות החיים ובהיקף השירותים שהיא מעניקה לתושביה, והמחקר שאליו מצטרף גם פרס הניהול התקין שקיבלנו לאחרונה משר הפנים, הינם עדות שמאמצינו הרבים אינם לשווא".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד