גינה לי גינה לי חביבה...
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

גינה לי גינה לי חביבה...

פיילוט ייחודי של גינות מקיימות מקרב את ילדי הגנים לטבע בדרך חווייתית.
7/06/2015
גינה לי גינה לי חביבה... (הגדל תמונה)
  • זריעה, שתילה וגידול ירקות בגינה, הכנת קומפוסט אורגני, ניסויים מדעיים ולימוד חשבון הן רק חלק מהפעילויות של תכנית גינות מקיימות בגני הילדים בעיר. 
  • ראש העיר יהודה בן חמו ועילאי הרסגור הנדין סגן ראש העיר מחזיק תיק איכות הסביבה סיירו בגני הילדים ולמדו מקרוב על הפרויקט ותוצריו.

ראש העיר יהודה בן חמו, עילאי הרסגור הנדין סגן ראש העיר מחזיק תיק איכות הסביבה ומכובדים נוספים לקחו חלק בסיור בארבעה גני ילדים עירוניים,- גן משמש, גן עינב, גן פשוש וגן צור, שלוקחים חלק בפרויקט העירוני של גינות מקיימות, המתקיים זו השנה הראשונה בעיר. מדובר בפרויקט משותף של מחלקת גני ילדים ומחלקת קיימות בעיריית כפר סבא והיחידה האזורית לאיכות הסביבה, בו משתתפים 15 גני ילדים מובילים בעיר ומטרתו לקדם אורח חיים מקיים וצרכנות נבונה דרך הקמת גינה המשמשת מרחב לימודי-חווייתי-ערכי לילדי הגן כחלק מהרצף הלימודי לילדים, לנוער ולתושבי העיר. זהו חלק מנושא רחב יותר של גינות קהילתיות הפועלות בשבעה מוקדים בעיר, כגון הגינה בהדרים, בקפלן, בשכונת האוניברסיטה ועוד. התכנית בגני הילדים כוללת מפגשי הכשרה לגננות, להורים ולילדים על תכנים כגון קומפוסטציה, זריעה, מעקב, איסוף ועוד. במהלך השנה מקבל צוות הגן ליווי מקצועי והדרכה של שלומי בראל, פרויקטור גינות מקיימות ביחידה האזורית לאיכות הסביבה.     בגן משמש, אותו מובילה הגננת מיטל בלומן צפו המבקרים ביישום של פרויקט הגינה המקיימת ושמעו כיצד הילדים לומדים להעריך את החי והצומח סביבם ואת חשיבותו.  בגן עינב, אותו מובילה הגננת אביטל גילן שמעו כולם על גינת ירק לימודית פורחת ומשגשגת בה הילדים פועלים בעצמאות לגידול מזון בריא בתהליך "מזרע לזרע" וגינון בחול ים.  בגן פשוש וגן צור אותם מובילות הגננת תמי פוניהו והגננת מרינה ויניצקי שמעו על תכנית משותפת לגן עירוני ולגן חינוך מיוחד. שילוב לימוד של תזונה בריאה עם חינוך לחסכון במשאבים והפרדת פסולת כדרך חיים.  
כיום לוקחים חלק בתוכנית כ- 15 גנים המקבלים ליווי צמוד מקצועי של מחלקת קיימות והיחידה האזורית לאיכות הסביבה והצפי הוא שבשנה הבאה יצטרפו לפרוייקט גנים נוספים.
יהודה בן חמו ראש העיר, "קיימות היא ללא ספק דרך חיים ובסיור בגני הילדים נחשפתי לפרויקט מקסים של גינות מקיימות אשר מקרב את הילדים שלנו לטבע ולאדמה ומחזק את הקשר עם הסביבה. חשתי כי החזון של עיר ירוקה ומקיימת קורם עור וגידים הלכה למעשה וכי המשאבים הרבים שמושקעים בקידום נושא זה נושאים פירות. אני מאמין כי באמצעות חינוך והסברה לדור הצעיר ניתן לגדל ילדים בעלי מעורבות מודעות סביבתית והפעילות בגינות המקיימות בגני הילדים אכן הוכיחה כי אנו מגדלים ילדים ירוקים שמבינים את חשיבות השמירה על הסביבה".
עילאי הרסגור הנדין סגן ראש העיר ומחזיק תיק איכות הסביבה: "ערכים יש להנחיל כבר מגיל צעיר, ואין כמו גני הילדים כדי לפתח בהם את התודעה הסביבתית. רעיונות כמו צמצום צריכה, שימוש חוזר בחומרים, תזונה בריאה והכרה של יחסי הגומלין בין האדם וסביבתו הופכים לחלק מאורח החיים של הילדים וישפיעו עליהם ללא ספר גם בהמשך חייהם הבוגרים. המהפכה הסביבתית מתחילה מכאן".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד