מיזם עירוני חדש: "איזון כלכלי ושקט נפשי בגיל המבוגר"
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מיזם עירוני חדש: "איזון כלכלי ושקט נפשי בגיל המבוגר"

מדובר בתוכנית עירונית ייחודית להתנהלות כלכלית נבונה בקרב קשישים ולמניעת אלימות כלכלית כלפיהם.
18/06/2015
מיזם עירוני חדש: "איזון כלכלי ושקט נפשי בגיל המבוגר" (הגדל תמונה)

תכנית עיר ללא אלימות של המשרד לביטחון פנים והמחלקה לטיפול באוכלוסייה המבוגרת באגף הרווחה יזמו תכנית ייחודית להתנהלות כלכלית נבונה בקרב קשישים ולמניעת אלימות כלכלית כלפיהם מגורמים שונים המקיפים אותם בחיי היום יום. מטרת הפרויקט היא שינוי דפוסי 
ההתנהלות הכלכלית של גמלאים בתוך משפחתם הגרעינית והמורחבת- תהליך שמטרתו לשפר את איכות חייהם. עשרות גמלאים מכל רחבי העיר לוקחים בימים אלה חלק  בסדנא בת 4 מפגשים במטרה להגיע: "לאיזון כלכלי ושקט נפשי בגיל המבוגר". סדרת המפגשים מתקיימת במועדוני הגמלאים: "אלי כהן" ו"נחשון".  במפגש הראשון שמעו המשתתפים הרצאה מרתקת מפיה של המרצה דניאלה הירש, מומחית לכלכלת המשפחה בנושא צרכנות נבונה והתנהלות כלכלית אחראית בגיל המבוגר. במפגש הבא תרצה עורכת דין רבקה בן צבי- פיזם בנושא היבטים משפטיים וסוציאליים בהתנהלות כלכלית בגיל הזקנה. שני מפגשים נוספים יונחו על ידי עובדת סוציאלית אירית ניר בנושא "לא-זו לא מילה גסה" על גבולות הנתינה בסבתאות, טלמרקטינג ועולם השפע, דפוסי קבלת עזרה ושימוש בסביבה תומכת. במהלך שנת 2015  תתקיים הסדנא בכל מועדוני הגמלאים בעיר ואחר כך תינתן לאוכלוסיית המטופלים במסגרת קופות החולים השונות.
ראש העיר יהודה בן חמו, "אני מאמין כי ידע הוא כוח בכל גיל ובפרט  כשמדובר בבני הגיל השלישי. אני חושב כי שינה חשיבות רבה במתן כלים אפקטיביים במטרה לסייע לבני הגיל השלישי לזהות מצבי סיכון מצד אחד ומנגד לתכנן את המשאבים הכלכליים על מנת להטיב עם עצמם גם בפרק זה של חייהם. אני מברך את שיתוף הפעולה הפורה בין המחלקה לטיפול באוכלוסייה המבוגרת בעירייה ועיר ללא אלימות של המשרד לביטחון פנים לרווחת תושבי העיר "
שרון ג'ורג'י עיר ללא אלימות של המשרד לביטחון פנים, "שמנו לעצמנו למטרה להעלות את תחושת המוגנות של האוכלוסייה המבוגרת בעיר על ידי הנגשת מידע במגוון תחומי החיים בהם אוכלוסייה זו פגיעה יותר לניצול ואלימות. השנה התמקדנו בהתנהלות כלכלית נבונה ואורות אדומים לניצול כלכלי על מנת לשמור על הקשישים מפני אלימות כלכלית אליה  הם חשופים"

שוש דרימר מנהלת המחלקה לטיפול באוכלוסייה המבוגרת: הנושא רלוונטי לכל אדם ולכל משפחה בכלל ובגיל המבוגר בפרט, כי גמלאים מתמודדים עם שינויים דרסטיים בהכנסותיהם, צרכיהם המשתנים וגם עם ציפיות בני המשפחה. הסדנא אמורה לפתח מודעות לנושא ולתת כלים המסייעים בסלילת דרך אישית  שגם מתאימה לאדם תוך שמירה על זכויותיו ומשאביו.

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד