ראש העיר יהודה בן חמו נתן דוגמא אישית ולקח חלק בפעילות יזומה לאיתור וגילוי מוקדם של סרטן העור
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

ראש העיר יהודה בן חמו נתן דוגמא אישית ולקח חלק בפעילות יזומה לאיתור וגילוי מוקדם של סרטן העור

28/07/2015
ראש העיר יהודה בן חמו נתן דוגמא אישית ולקח חלק בפעילות יזומה לאיתור וגילוי מוקדם של סרטן העור (הגדל תמונה)

את הפעילות החשובה הוביל מ"מ ראש העיר צביקה צרפתי  במסגרת האג'נדה העירונית של עיר מקדמת בריאות.

 

ראש העיר יהודה בן חמו ועשרות תושבים ועובדים לקחו חלק בפעילות יזומה לאיתור וגילוי מוקדם של סרטן העור ללא עלות.  הפעילות התקיימה בבית רייזל ובבית הקהילה בקפלן ובמסגרתה כחלק מתכנית הבריאות  העירונית, הוזמן הציבור הרחב לבדיקה לזיהוי מוקדם של סרטן העור (מלנומה), שבוצעה ע"י חברת אמרלד, וכללה בדיקת רופא וצילום נקודות חן.
היוזמה לקיים את הפעילות החשובה הזאת הינה של של סגן ומ"מ ראש העיר מר צביקה צרפתי, במסגרת פרויקט כפר סבא מקדמת בריאות, שרון ג'ורגי מקדמת בריאות עירונית, מחלקת נוער צעירים וקהילה ואגף משאבי אנוש והדרכה. מדובר בחלק ממהלך עירוני של עיר מקדמת בריאות ומטרתו להנגיש מידע לציבור הרחב בנושאים שונים בתחום זה. את הבדיקות ביצע רופא העור ד"ר משה פריד והבדיקה כללה , וצילום כלל גופי, מכתב רפואי מסכם, ודיסק תמונות . הפעילות התקיימה זו שנה השנייה כחלק מתכנית בריאות לעובדים, שכללה פעילויות בנושא תזונה, כושר גופני, גמילה מעישון ועוד. הפעם התמקדנו בסרטן העור סרטן אותו ניתן למנוע על ידי מניעת חשיפה לשמש בשעות היום, מריחת מקדם הגנה, כובע רחב שוליים ועוד. בנוסף מעקב אחר נקודות החן ימנעו את המחלה או יתריעו בזמן ויאפשרו טיפול אפקטיבי בה.
יהודה בן חמו ראש העיר, "אני רואה חשיבות רבה בקיומה של תכנית בריאות עירונית כוללת, שמטרתה להגביר את המודעות בכל הקשור לאספקטים בריאותיים כחלק משגרת החיים העירונית. אני  מודה למ"מ צביקה רפתי שמוביל את התוכנית ולכל מי שהיה שותף ביוזמה מבורכת זו".
צביקה צרפתי מ"מ ראש העיר, "במסגרת הפעילות בתחום עיר בריאה  אני רואה חשיבות רבה בהבאת מידע בכל דרך אפשרית לציבור הרחב בתחום הבריאותי והמניעתי. בהמשך ליוזמה שנערכה בכוונתנו להמשיך ולהעניק לציבור התושבים בכפר סבא את התמיכה והייעוץ ולבצע בדיקות מונעות כי את סרטן העור ומחלות נוספות ניתן למנוע בגילויי מוקדם ונמשיך לעודד לקיים אורח חיים בריא ופעיל. בהזדמנות זו אני מודה לשרון ג'ורגי  מתאמת בריאות עירונית ולכל השותפים על הצלחת היזמה".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד