כ-100 אנשי חינוך ואכיפה לקחו חלק בתוכנית העירונית הייחודית 'יוצרים הקשבה'
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

כ-100 אנשי חינוך ואכיפה לקחו חלק בתוכנית העירונית הייחודית 'יוצרים הקשבה'

הסדנא פועלת ליצירת שפה עירונית אשר מקדמת יחסים בינאישיים וקהילה מעורבת, בעלת תחושת אחריות חברתית ושייכות למקום.
4/08/2015
כ-100 אנשי חינוך ואכיפה לקחו חלק בתוכנית העירונית הייחודית 'יוצרים הקשבה' (הגדל תמונה)

כ-100 אנשי חינוך, מניעה ואכיפה  לקחו חלק בסדנא הייחודית "יוצרים הקשבה", אשר מציינת שנה ראשונה לפעילותה. מדובר  ביוזמה משותפת  למוזיאון הארכאולוגי לתכנית עיר ללא אלימות של המשרד לביטחון פנים, הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, הרשות  לבטיחות בדרכים והמרכז לצעירים.

מטרת הסדנא הנה למידת שיפור מיומנויות ההקשבה של המשתתפים ויצירת דיאלוג פתוח עם עמיתיהם לעבודה ומשפחתם. זאת על בסיס התפיסה כי פיתוח כלי ההקשבה   מהווה בסיס לקידום  ערכים של  שיח פתוח ומכבד וסובלני לאחר.
הסדנא פועלת ליצירת  שפה עירונית  אשר מקדמת יחסים בינאישיים בכל המערכות המקיפות את הילד, הנער, התושב ולקיום קהילה מעורבת, בעלת תחושת אחריות חברתית ושייכות למקום. בחלקה הראשון של הסדנה  נחשפו המשתתפים לתהליך הקדרות, וליצירה  אשר מחייבת הקשבה לחומר ומעלה נקודות למחשבה אודות היכולת שלי כעובד, כאיש משפחה וכתושב  בקהילה להקשיב לאחר ולא פחות חשוב להקשיב לעצמי.

בחלקה השני קיבלו המשתתפים כלים פרקטיים להצלחה תוך התייחסות לחסמים ולאתגרים היומיומיים ביכולת שלנו להקשיב  כגון :מרוץ הזמן, היכולת להזדהות  והחשיבות שבאמפתיה  ובהבנה למצבו של האחר. אין ספק כי המשתתפים אשר לקחו חלק עברו חוויה מרתקת וייחודית אשר במרוץ היום  העניקה להם את ההזדמנות לעצור ולרגע להקשיב לעצמם  ולאחר מולם, בין אם זה עמית לעבודה, בן משפחה, חבר קרוב שכן או סתם מכר.
ראש העיר יהודה בן חמו, "מדובר בסדנה משמעותית במיוחד שעיקר תפיסתה היא יצירת דיאלוג  בינאישי ופיתוח יכולת ההקשבה שלנו. במרוץ החיים המודרני לא תמיד אנחנו עוצרים ומקדישים זמן להקשבה אמיתית הן במסגרת העבודה שלנו והן במסגרת חיינו האישיים. מהותה של הסדנה היא להעניק לנו כלים שבאמצעותם נוכל להקשיב לאחר וכמובן לשפר את רמת השירות שלנו לתושבים". 
מנהלת תכנית "עיר ללא אלימות" של המשרד לביטחון פנים שרון ג'ורג'י, "חוסנה של עיר נבחנת ביכולת תושביה להיות קשובים לאחר, לנהל דיאלוג פתוח, לגלות סבלנות וכבוד הדדי, אחריות חברתית, הקשבה והידברות כל זאת למניעת מצבי סיכון והתנהגות אלימה במרחב העירוני: בשכונה, בכבישים, ברחובות, ובמוסדות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי ובכל מקום בו אנו נמצאים. גיבשנו יחד סדנא על מנת להשתמש בפלטפורמות העירוניות המצוינות שלנו לטובת אנשי החינוך הטיפול והאכיפה".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד