מכירים את ישראל דרך הרגליים...
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מכירים את ישראל דרך הרגליים...

משלחת "שותפים צעירים" הגיעה לכפר-סבא ותורמת לקהילה.
4/08/2015
מכירים את ישראל דרך הרגליים... (הגדל תמונה)

אם במקרה תשמעו הרבה אנגלית ברחובותיה של כפר סבא בימים אלה... זה בעיקר בגלל שבעיר שוהים בני נוער צעירים שהגיעו לביקור בכפר סבא מהעיר קולומבוס באוהיו במסגרת  המשלחת הצעירה של "שותפים צעירים".  "שותפים צעירים" היא תוכנית שנתית המפגישה בין  בני הנוער מכפר-סבא ומקולומבוס-אוהיו עם התכנים המרכזיים שממלאים את חייהם ותחומים בהם הם יכולים להתפתח ולהעצים את עצמם ולתרום לקהילה המקומית. התוכנית מאפשרת למידה והתנסות  בתרומה לקהילה ויוצרת קשר יציב וחזק בין בני הנוער בשתי הקהילות על מנת שיזמו ויממשו את הפרויקט המשותף. מטרת העל היא הגברת המודעות העצמית של בני הנוער ביחס לעצמם וביחס לקהילה אליה הם משתייכים, וטיפוח קשר בין בני נוער מנהיגים בישראל ובארצות הברית.
תכנית "שותפות ביחד" ביוזמת המחלקה לישראל בסוכנות היהודית, מחברת בין קהילות יהודיות ברחבי העולם לאזורי התיישבות בישראל. מטרת השותפות לחזק את הקשר והזהות היהודית בין הקהילות היהודיות לבין ישראל. ליצור מאמץ משותף לחיזוק החברה הישראלית תוך קידום אחדות וזהות יהודית.
במסגרת תוכנית השותפים הצעירים מתבצעים חילופי נוער בין בני עשרה מכפר-סבא ומקולומבוס. קבוצות בני נוער שנבחרו בקפידה יוצאות לעיר השותפות, מתארחות בבתי תושבים, עוסקות בהתנדבות ולומדות להכיר את התרבות, האתרים והתכנים המעניינים את בני גילם. בני הנוער המתארחים אמורים לארח בביתם את אלו שהתארחו אצלם. התוכנית קיימת כפר 10 שנים, כאשר קבוצה מספר 9 נמצאת עכשיו בקולומבוס וקבוצה מספר 10הגיעה לכפר-סבא ומתארחת בבתי החברים הכפר-סבאים בתוכנית.
השנה התנדבו חברי המשלחת במועדון הקשישים סירקין, במועדונית יום דניאל וקדימה. כמו כן בני הנוער מטיילים ברחבי הארץ, על מנת להכיר את מורשת ישראל ובין השאר יבקרו בכרמל, בעוספיה, בתל-אביב, בירושלים, בהרצליה, בנגב, במצדה ועוד.
ראש העיר יהודה בן חמו, "העובדה שהקשרים בין כפר סבא וקולומבוס אוהיו נמשכים כבר שנים רבות היא בהחלט עובדה שמחממת את הלב. אני מאמין כי באמצעות הביקורים ההדדיים אנו יוצרים גשר אמתי בין תרבויות ומחזקים את הקשר בינינו לבין קהילות יהודיות מעבר לים. אני רואה בכך ציונות אמיתית ושמח כי אנו שותפים למהלך חשוב זה, שהינו בעל תרומה לשתי הקהילות. אני מודה לאליזה רגב מנהלת שותפות 2000 על התרומה והובלת הנושא".
אליזה רגב, מנהלת שותפות 2000, "אין ספק שמדובר בבני נוער ערכים שמכירים את ישראל ואת הקהילה שלנו בכפר סבא בצורה אינטימית ומשמעותית. מדובר בקשר שתורם לשני הצדדים ומקרב לבבות".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד