כפר סבא מצטיינת בחינוך
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

כפר סבא מצטיינת בחינוך

3 בית ספר מכפר סבא נמצאים ברשימת התיכונים המצטיינים
בהישגיהם הערכיים, חברתיים והלימודיים של משרד החינוך
17/08/2015
כפר סבא מצטיינת בחינוך (הגדל תמונה)

בין הפרמטרים בהם צוינו בתי הספר לטובה-
הישגים חברתיים ומניעת נשירה בקרב תלמידים, זכאות לתעודת בגרות והצטיינות במבחני הבגרות, שמירה על טוהר הבחינות,  אחוז גיוס גבוה לצה"ל, התנדבות למען הקהילה ועוד.
בית הספר התיכון "רבין", תיכון "אורט שפירא" ותיכון ע"ש "יעקב הרצוג" בכפר סבא הם שלושת בתי הספר, שדורגו ע"י משרד החינוך כבתי הספר המובילים בארץ בכל הקשור לחינוך ערכי של בוגריו. את הרשימה המכובדת והיוקרתית פרסם משרד החינוך זו השנה השלישית וכלולים בו 261  תיכונים המצטיינים ביותר בהישגיהם הערכיים-חברתיים ברחבי הארץ.  בין הקריטריונים שנמדדו ע"י משרד החינוך ניתן לציין- הישגים ערכיים הכוללים קדימויות ערכיות של משרד החינוך כגון: הישגים חברתיים ומניעת נשירה בקרב תלמידים, זכאות לתעודת בגרות והצטיינות במבחני הבגרות, שמירה על טוהר הבחינות, שעור ההתנדבות והתרומה לקהילה, שילוב תלמידי חינוך מיוחד, אחוז גיוס גבוה לצה"ל ולשירות האזרחי והלאומי, מכינות קדם צבאיות והתנדבות בקהילה, קידום התלמיד על פי יכולותיו ולא רק בממד של זכאות לבגרות ועוד. הקריטריונים לתגמול אינם מכוונים לבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר, אלא לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר בקרב הלומדים.  

 במכתב למנהלי בתי הספר ציין משרד החינוך: "זכייה  זו  הינה  אות  הערכה  למנהיגותך  ולעשייה  החינוכית  המעמיקה  של  צוות  המורים. אנו רואים חשיבות רבה בהוקרה והערכה של אנשי החינוך, שמחוללים שינוי, שמקדמים כל אחד מהתלמידים אל מעבר ליכולותיו הצפויים, שמשפיעים ותורמים לעיצוב עתיד תלמידיהם ומביאים אותם להצטיינות לימודית אישית, חברתית וערכית".   עובדי ההוראה באותם בתי ספר יזכו במשכורת הקרובה לתגמול כספי חד פעמי שנע בין 3,000 – 8,000 ₪ למורה (בהתאם להישגי בתי הספר).
שר החינוך נפתלי בנט בירך את בתי הספר הערכיים ואמר: "ערכים לא פחות חשובים מציונים, וזה המסר שהעברנו כאן. אנחנו רוצים שהבוגרים שלנו יהיו אזרחים טובים יותר, ערכיים יותר ומוסריים יותר. אנחנו שואפים שבתי הספר שלנו יהיו מצוינים בלימודים אבל גם מצטיינים בהתנדבות, בתי ספר שמחנכים את תלמידיהם לקבל ולכבד את האחר, מונעים נשירה ומקדמים את התלמיד על פי צרכיו".
ראש העיר יהודה בן חמו, "אני גאה בבתי הספר ובהישגים המרשימים שמעיד יותר מכל על חוסנה של מערכת החינוך העירונית. הערכים החברתיים של התנדבות ופעילות למען הקהילה מוטמעים בבני הנוער כבר מגיל צעיר והתוצאות אכן ניכרות בשטח. העובדה שהעיר כפר סבא התברכה באחוז גבוה של מתגייסים לצה"ל ואחוז גבוה של מתנדבים למען הקהילה הם גולת הכותרת בעבודה החינוכית. ההישגים הם תוצאה ישירה של עבודה מופלאה של אגף החינוך בעירייה, מנהלי בתי הספר, המורים השמים דגש על הכלה וחינוך ערכי-חברתי"
 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד