דפיברילטורים מצילי חיים הותקנו ברחבי העיר
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

דפיברילטורים מצילי חיים הותקנו ברחבי העיר

במקביל החלה תכנית הדרכה מסודרת של סיירי הביטחון ועובדי עירייה בנוגע לשימוש במכשירים והגשת עזרה ראשונה במקרה חירום.
17/08/2015
דפיברילטורים מצילי חיים הותקנו ברחבי העיר (הגדל תמונה)

עיריית כפר סבא התקינה לאחרונה בהנחיית ראש העיר יהודה בן חמו מכשירי דפיברילטורים במקומות עירוניים הומי אדם ברחבי העיר מתוך האג'נדה הציבורית של דאגה לרווחת הציבור ובטחונו במרחב הציבורי.  מדובר בתוכנית רב שנתית של מחלקת ביטחון בעיריית כפר סבא  ששמה לעצמה למטרה לרכוש את המכשירים מצילי החיים ואף להכשיר עובדים במוסדות עירייה ברחבי העיר על מנת שיוכלו לסייע במצבי חירום רפואיים ולתרום להצלת חיים.
מכשיר הדפיברילטור, הנקרא גם Automatic External Defibrillator) AED) מאפשר לכל אדם שעבר הכשרה בסיסית, להציל חיים. השימוש במכשיר מתבצע במצב חירום בו לקה אדם בדום לב. השימוש בדפיברילטור נעשה באופן חיצוני ואינו מצריך ניסיון רפואי קודם. המכשיר מזהה את הפרעת קצב הלב, נותן הוראה בדיבור ובחיווי לביצוע שוק חשמל באמצעות שני לוחות בגודל כף-יד (פדים) המונחים על חזה המטופל, מסדיר את קצב לב המטופל ובכך יוצר סיכוי מרבי להצלחת ההחייאה. מכשיר הדפיברילטור  הוצבו במספר מקומות ציבוריים בעיר שהם ישנה התקהלות של אנשים וביניהם-  היכל התרבות העירוני, קריית ספיר, הספורטק, הפארק עירוני, משרדי העירייה ועוד. בנוסף, הותקנו מכשירים נוספים ברכבי השיטור העירוני והסיור העירוני. רכבים אלה נמצאים בתנועה מתמדת ברכבי העיר ויכולים להגיע בזמינות גבוה למקומות שונים בעיר על מנת להציל חיים. במקביל החלה תכנית הכשרה והדרכה מסודרת של אנשי הביטחון ועובדים בעירייה במסגרתה למדו להפעיל את מכשיר הדפיברילטור לשעת חירום. 
יהודה בן חמו ראש העיר, "אנו רואים בנושא הצלת חיי אדם חשיבות עליונה. על כן החלטנו לרכוש מכשירים מצילי חיים שהותקנו במקומות ציבוריים בהם יש קהל רב בני כל הגילאים.       אני מקווה כי אף אחד מתושבי העיר לא יזדקק למכשירים אלה, אולם מחובתנו להיות ערוכים לכל מצב".
רון קוגמן סמנכ"ל שירות וקהילה בעיריית כפר סבא, "עיריית כפר סבא מקיימת לאורך  זמן תהליך בנושא דפיברילטורים מצילי חיים. מכשירים אלה הוכנסו לכל המוקדים העירוניים בהם יש התקהלות במקביל הוכנסו המכשירים גם לניידות השיטור והסיור העירוני והוכשרו פקחים וסיירי ביטחון לטיפול מציל חיים בשעת הצורך".   

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד