בבית ספר אופירה נבון ושי עגנון חושבים חיים!
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

בבית ספר אופירה נבון ושי עגנון חושבים חיים!

10/09/2015
בבית ספר אופירה נבון ושי עגנון חושבים חיים! (הגדל תמונה)

הרשות העירונית לבטיחות בדרכים בשיתוף בתי הספר ש"י עגנון ואופירה נבון פותחים את שנת הלימודים תשע"ו במסר "לחשוב חיים". בתי הספר ש"י עגנון ואופירה נבון מגדלים דור חדש ומטמיעים את החינוך לזהירות ובטיחות בדרכים. בחצרות בתי הספר תוכנן ובוצע מתחם זהירות בדרכים הכולל משחקים משולבים המצוירים על הרצפה ובהם ניתן לרכוש מיומנות בחצייה נכונה, רכיבה באופניים, התנהגות נסיעה בטוחה ולמידת תמרורים וחוקי תנועה.

המתחם משתרע על כ-10 מטרים רבועים וממוקם בחצר המרכזית של בית הספר לשימוש כלל שכבות הגיל. המתחם נועד לחשוף את כל התלמידים באופן שוטף ולשימוש יום יומי וזאת במטרה להשריר ולהגביר את המודעות בכל הקשור לנושא הזהירות והבטיחות בדרכים. המתחם במרכז חצר בית הספר מעוצב בצבעים עליזים, צבעוניים המושכים את עני התלמידים במטרה לגרום להם לשחק וללמוד בדרך חווייתית ומשותפת.

המתחם כולל סימולציה של מדרכות, מעברי חצייה, תמרורים, שלטים וכל זאת נועד על מנת להמחיש לתלמידים בזמן אמת מעבר בטוח בדרכם הביתה.

פעילות זו נועדה להעלות את מודעות לחשיבות חציית כביש זהירה של הולכי רגל, ותפיסת הסיכון הכרוכה בנושא תוך העברת המסר כי על הולך הרגל להיות ערניים ולקבל החלטות נבונות בעת החצייה.

עיריית כפר סבא רואה חשיבות רבה בשמירה על חיי התושבים ונאבקת לצמצום תאונות הדרכים בעיר אחת הדרכים היא חינוך יישומי בבתי הספר היסודיים והתיכונים וכמו כן גם בגני הילדים.

סיגל שטרית מנהלת הרשות העירונית לבטיחות בדרכים "אני רואה חשיבות מרבית בשיתוף הפעולה שנוצר עם בתי הספר לגדל דור המחנך לסובלנות למתן כבוד לשמירה על זכויות וציות לחוקי התנועה. דרך התלמידים אנו מעבירים מסרים להורים לנהוג בתבונה להישמע לחוקים ולנהוג בסובלנות. אני מודה למנהלות בתי הספר מיקי בר משה ולילן ביטי ולרכזות הזה"ב ורד גבינר ויעל רם שרואות חשיבות רבה בנושא שמירה על החיים".

ראש העיר יהודה בן חמו, "ישנה חשיבות מרובה בקיומן של פעילויות הסברה מקיפות לבני הנוער ובמיוחד לכאלה שמתחילים לאחוז בהגה והופכים מהולכי רגל לנהגים. בשנים האחרונות אנו שמים דגש מיוחד על הגברת בטיחותם ושלומם של המשתמשים בדרך ברחבי העיר מחובתנו הבוגרים להעביר לבני הנוער את המסרים החשובים של שמירה על חייהם וחיי חבריהם. אני מודה לסיגל שטרית מנהלת הרשות לבטיחות בדרכים על הובלה של תחום חשוב זה של בטיחות בדרכים".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד