היכל התרבות בעונה ייחודית
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

היכל התרבות בעונה ייחודית

הזמרת ריטה במופע פתיחה מרגש, הבלט הרוסי הנודע ממוסקבה, מחזות זמר, מיטב ההצגות חדשות, מופעי בידור ואירועים לכל המשפחה.
22/10/2015
היכל התרבות בעונה ייחודית (הגדל תמונה)
7 מופעי תיאטרון, 6 מחזות זמר, 6 קונצרטים ייחודים, 3 מופעים קלאסיים, 6 אירועי בוקר כל אלו ועוד יפתחו את העונה החדשה בהכיל התרבות כפר סבא.
 
עונת התרבות בעיר בכפר סבא, נפתחת בסימן תרבות איכותית וזמינה לתושבי העיר והסביבה. העונה מתאפיינת בהיצע מגוון ורחב מתחומי התיאטרון, המוסיקה, המחול, העונים לכל גיל ולכל טעם, מופעים שמעידים ש"המוזות לא שותקות".  העונה תיפתח בהופעתה של הזמרת ריטה שתשיר מתוך הרפרטואר העשיר שלה לצד שירים חדשים ומקוריים. בתחום התיאטרון, העונה תיפתח עם הצגה של תיאטרון גשר "הדיבוק". עוד על הבמה, 'הנשים העליזות מוינדזור', 'שוקו וניל', 'המוגבלים', 'גורודיש', 'אלה גרוסמן', 'לחנך את ריטה', 'גיבור הלובי', 'פרק ב'' ועוד. בין השחקנים שיופיעו על בימת ההיכל: סאשה דמידוב, נתן דטנר, יורם טודנו, רמי הויברגר כוכבת העולה מגי אזרזר ועוד רבים וטובים.
בתחום המוסיקה מיטב התזמורות: תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים התזמורת הסימפונית חיפה, גיל שוחט משתף פעולה עם רמי קלינשטיין, השחקנית גילה אלמגור, שלמה גרוניך ודניאלה לוגסי , כמו כן, המאסטרו גיל שוחט בסדרה חדשה של קונצרטים מונחים "עד קצה גבול היכולת".
את 'בימת הזמר' תפתח הזמרת הענקית חוה אלברשטיין ובהמשך ירון אנוש מיקי גבריאלוב, דוד ד'אור, האחים אסנר וכולם יופיעו עם מיטב מנחי השירה בציבור.
כמו כן, הילדים ייהנו לצפות בהצגות הטובות ביותר של תיאטראות אורנה פורת, מדיטק ועוד.  בניהם: הילד הזה הוא אני, גלי, אלאדין ומנורת הקסמים, שוליית הקוסם,
גם על הזאטוטים חשבנו ובחרנו עבורם את: חיפושיות, הכל פתוח, ליצן החצר, דלת הקסמים, פסטיבל החיות ועוד.
בתחום המוסיקה הילדים ייהנו מסדרה משובחת "צלילי קסם" עם ניצה שאול מופעים שתכליתם  סיפור חייהם ויצירתם של מיטב יוצרי המוסיקה הקלאסית שקמו אי פעם.
בתחום המחול אנו נפתח עם הבלט הישראלי "מפצח האגוזים" של צ'ייקובסקי ובהמשך נצפה ב"סינדרלה".
גם השנה אנו ממשיכים בסדרה המשובחת "כוחה של המילה בספרות ובשירה" שהם מפגשים בין אנשי ספר, משוררים וסופרים לבין יוצרים מוסיקליים. ביניהם: דני רובס ודורית רביניאן, שלמה גרוניך וניר ברעם, אשכול נבו וארז לב ארי ועוד.
עוד על בימת ההיכל סדרת הרצאות: העולם במלחמה, מסע חובק עולם, סדרת הקולנוע שישי מהסרטים שמתקיימת בימי שישי בבוקר מלווה בהרצאה מקדימה של הבמאי והמרצה נסים דיין.
כל המופעים מתקיימים הן בהיכל המחודש והן באודיטוריום בית ספיר. 
כמו כן, במסגרת עבודות השיפוץ שבוצעו בקיץ האחרון המתקיימות ללא הפסק, וזאת על מנת לייעל את ההנגשה עבור הקהל התווסף גרם מדרגות הנועד להקל על באי ההיכל את הכניסה והיציאה לאולם. כמו כן, שודרגו המדרגות המוצבות בצדי האולם המיועדים לקהל את המעברים למושבים.
 
עבודות השיפוץ הנרחבות שבוצעו הינם ההמשך לשיפוץ הגדול שבוצע בהיכל אשתקד. כזכור היכל התרבות עבר שדרוג ושיפוץ מאסיבי שהפכו אותו לאחד מהיכלי התרבות האיכותיים והמשוכללים בארץ. היכל התרבות בכפר סבא, שהוקם בשנת 1975 הפך עם השנים לשם דבר באזור השרון כולו. פנינת תרבות איכותית, אליה הגיעו עם השנים אלפי שוחרי תרבות מכפר סבא ומכל הערים בסביבה.  לאחר שנים רבות של פעילות אינטנסיבית החליטו בעיריית כפר סבא כי ראוי שהיכל תרבות מכובד זה יעבור שיפוץ ושדרוג שיהפכו אותו למקום בילוי איכותי המותאם למאה ה- 21. במהלך חודש אוגוסט אשתקד החלו עבודות השיפוץ והשדרוג במטרה לבצע בהיכל הוותיק מתיחת פנים משמעותית. השיפוץ כלל: הגדלת הבמה ומגדל הבמה, וציודה במתקני במה, מערכת תאורת מופעים, ומערכות סאונד חדישות לשיפור הרמה המקצועית של המופעים; תכנון מחודש של חלל האולם והיציע, במטרה לקרב את הקהל לבמה; שיפור האקוסטיקה והתאמתה הן למופעי תיאטרון (דיבור) והן לנגינה של מוסיקה קלאסית; התאמת תקני הבטיחות ונוחות הקהל והאמנים לתקנים הנהוגים כיום באולמות חדשים.
 
שיפוץ ההיכל הינו חלק מתפיסת תכנון ייחודית בארץ וגם בחו"ל. הקונספט העיצובי שהמנחה את האדריכל הוא הלב הפועם של העיר, גרעין לבה, וכך יבואו לידי ביטוי חיי התרבות ושמחת החיים שמבטאה אמנות. חלל הפואיה היה שקוף לכיכר ולעיר, כך שמחד נראה האולם לצופים מבחוץ, ומאידך מעניק המקום אינטימיות ופרטיות למבקרים. הציפוי העוטף את האולם נעשה מעץ, כולל ספסלים ותאורה חמה. פנים האולם תוכנן כמקום אינטימי, כך שליושבים באולם יש תחושה של קרבה לבמה. זוויות הראיה מצוינות, המושבים באולם נוחים ומרווחים, במטרה לאפשר לצופה חוויה מקסימאלית.
תקרת האולם תוכננה בקונספט ייחודי של "ענן מרחף": רפלקטור אקוסטי, שמתכונן בצורת ענן תאורה ומאפשר תמונות תאורה ייחודיות לסוגים שונים של הופעות. באולם אפקט מדהים של תאורה ואקוסטיקה מעולה.
 
יהודה בן חמו ראש העיר כפר סבא:
"אני מזמין וקורא לכל התושבים בעיר לבוא ולהתרגש מההיכל הנפלא שהכנו עבורכם. התבשרתי על התכנית החדשה שמורכבת מרפרטואר עשיר, מופעים, הצגות וקלאסיקות בינלאומית לכל הגילאים. היכל התרבות שלנו הינו שם דבר באזור השרון. עם היכל כזה ותוכן כזה, אין סיבה לצאת מהעיר".
הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד