"הרמוניה לאנושות"
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

"הרמוניה לאנושות"

שגרירות ארצות הברית תערוך קונצרט רב תרבותי בעיר כפר סבא לזכרו של העיתונאי והמוסיקאי האמריקאי דניאל פרל
22/10/2015
"הרמוניה לאנושות" (הגדל תמונה)


ראש העיר יהודה בן חמו, יארח בהיכל התרבות כפר סבא את הקונצרט לזכרו של העיתונאי דניאל פרל ז"ל אשר נרצח בעת מילוי תפקידו כעיתונאי בפקיסטן. הקונצרט הינו פרי שיתוף פעולה של שגרירות ארצות הברית ומשפחתו של דניאל פרל ז"ל.  מדובר באירוע מוסיקלי רב-תרבותי אשר יתקיים בשלוש שפות עברית ,ערבית, ואנגלית בו ייקחו חלק להקות מתרבויות שונות על מנת לקדם הבנה בין תרבויות דרך מוזיקה ולהעמיק דו קיום בין תרבויות.
דניאל פרל היה עיתונאי ומוסיקאי אמריקני אשר נחטף ונרצח ע"י מחבלים בשנת 2002 בפקיסטן. מאז הירצחו מאות אירועים מוסיקליים מתקיימים ברחבי העולם ובמסגרת ימי המוסיקה ע"ש דניאל פרל, תוך שימוש בכוח האמנות והמוסיקה לקידום ההבנה הבין-תרבותית וכדי להזכיר לבני תרבויות ודתות שונות כי כולנו חלקים של מארג אנושי אחד גדול. שליחות נעלה זאת מתבצעת ע"י קרן דניאל פרל אשר נוסדה ע"י משפחתו וחבריו.
שגרירות ארצות הברית בישראל מכירה בחשיבותה של מטרה הומניטרית זאת וגאה לקחת חלק בסדרת האירועים לזכרו של דניאל פרל. השנה הקונצרט מוגש כמתנה לעיר כפר סבא ולתושבים היהודים והערבים של האזור בתקווה ליחסי שכנות טובה וסובלנות בין-תרבותית.
באירוע יופיעו על במה אחת שתי מקהלות במופע קולי וירטואוזי ומפתיע בעברית, אנגלית וערבית: מקהלת א-קפלה Vocalocity, המתמחה בסגנון שירה אמריקאי מודרני, וכן מקהלת נשים יהודית וערביות "שיראנא", בשירה עברית וערבית ובעיבודים מקוריים של שירים מוכרים ממסורות של שני העמים, בליווי כלים אותנטיים.
מכובדים רבים הוזמנו לאירוע, בניהם ראש העיר יהודה בן חמו שיא דברים לצד נציג בכיר משגרירות ארצות הברית, נספחת התרבות של שגרירות ארה"ב, בני משפחתו של דניאל פרל ז"ל המתגוררים בארץ וכן מכובדים נוספים.
יהודה בן חמו ראש העיר כפר סבא: "אני נרגש לארח את המופע שעיקר המסר שלו הוא הרמוניה ודו קיום. אני מודה למשפחת פרל ולשגרירות ארה"ב שבחרו לקיים את הקונצרט בעיר שחרטה על דגלה דו קיום, סובלנות והרמוניה".

האירוע יתקיים ביום חמישי, 29.10.15, בשעה 19:30 באודיטוריום ספיר, כפר סבא. הכניסה לאירוע חינם, בהזמנה מראש דרך דוא"ל shula@ksaba.co.il.

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד