פותחים סדנאות תיאטרון מקצועיות לילדים ונוער
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

פותחים סדנאות תיאטרון מקצועיות לילדים ונוער

19/11/2015
פותחים סדנאות תיאטרון מקצועיות לילדים ונוער (הגדל תמונה)

במסגרת פעילות תחום חינוך משלים והעשרה של החברה העירונית לתרבות הפנאי, נפתחו סדנאות מקצועיות לילדים ונוער בהנחיית תיאטרון אורנה פורת. תיאטרון אורנה פורת, אשר הפך בשנים האחרונות למוסד איכותי ותרבותי בזכות מגוון ההצגות האיכותיות אשר הפיק, מקיים סדנאות תיאטרון מקצועיות ברחבי הארץ ועכשיו גם בכפר סבא. בשנה אשתקד, נפתחה לראשונה קבוצת תיאטרון לתלמידי החטיבות בו העלו התלמידים ערב מונולוגים של חנוך ולוין. הערב, אליו הוזמנו מנהלי החטיבות, צוותי ההוראה, הורים וחברים, היה הצלחה גדולה והביא להמשך המסורת אותה אנו ממשיכים בשנה זו.  
כחלק מהפעילות של "האקדמיה לילדים ונוער", תלמידי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים מכל העיר מוזמנים לקחת חלק בפרויקט הייחודי. השיעורים יהיו בנויים בצורה שלל תהליך עבודה מעמיק בו מתרגלים הילדים אלמנטים שונים מתחום התיאטרון: משחקי תיאטרון, הצגת דמות, קונפליקט, אלתור, התמודדות עם טקסט כתוב ועוד. במהלך השנה צופים התלמידים בהצגות הגנרליות של התיאטרון (ללא תשלום) ונפגשים עם אמנים למפגשי העשרה בתחומים שונים. שיאו של התהליך מגיע בערב חגיגי ובו כל קבוצה מעלה מופע סיום הכולל תפאורה, תלבושות וכו'. חשוב לציין כי רוב מדריכי הקבוצות הינם שחקני תיאטרון המכירים את התחום מקרוב.   
כמו כן ובמסגרת הסדנאות, ילמדו ויחוו התלמידים את הצעדים הראשונים בעשייה התיאטרונית, בדרך זו תתמקד פעילות הילדים בהיבטים השונים של התיאטרון. כגון, מה זה תיאטרון, תפקידים שונים בתיאטרון, מקומות שבהם מציגים, כל זאת בהתאם ליכולות, לתחומי העניין ולרמת העניין של הילדים. ההתנסות החווייתית במגוון הפעילויות שמציעה הסדנה תעניק לילדים אפשרויות לביטוי יצירתי מחד, ומאידך – תאפשר היכרות מוחשית עם שפת התיאטרון.
תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער הוא התיאטרון הרפרטוארי הוותיק ביותר בארץ להצגות ילדים ונוער, הוא  הוקם בשנת 1970 בידי השחקנית, כלת פרס ישראל, הגב' אורנה פורת ושר החינוך דאז, יגאל אלון ז"ל. במשך ארבעים שנות קיומו הועלו בו מאות הצגות ילדים ברמה האמנותית הגבוהה ביותר. עיקר יעדו של התיאטרון להביא את הבשורה של אמנות התיאטרון אל כל ילדי ישראל, מתוך כוונה להקנות להם ערכים אסתטיים – אמנותיים וערכים הומניים, לאומיים ואוניברסליים באמצעות מפגש עם היצירה האמנותית. מדי שנה בשנה התיאטרון מציג כ – 20 מחזות שונים המועלים בפני קהל של כ – 400 אלף צופים בכ – 250 יישובים ברחבי הארץ. התיאטרון הוא תיאטרון רפרטוארי מקצועי המופיע באולמות התיאטרון השונים ברחבי הארץ, וכן בפעילות בתוך בית הספר. לתיאטרון מחלקה חינוכית הכוללת ימי תיאטרון, מפגשים, הכנות לצפייה וסדנאות לנוער.
באמצעות תיאטרון חי, עכשווי, מעורר מחשבה ויוצר חוויה, התיאטרון משתדל להשפיע ככל האפשר על בני הדור הצעיר בישראל, להעשיר את עולמם הרוחני, ולטפחם כקהל צופי תיאטרון בפרט וצרכני תרבות בכלל.

יהודה בן חמו ראש העיר: "הסדנה בשיתוף תיאטרון הילדים והנוער של אורנה פורת מזמנת חוויה תרבותית תוך הכרות מעמיקה עם העולם הקסום של התיאטרון. אני שמח על שיתוף הפעולה ומזמין את הילדים להצטרך לתכנית עשירה ומעשירה"

 


לפרטים: האקדמיה לילדים ונוער: רחוב זאב גלר 4 (בן צבי לשעבר), ימי רביעי: ילדים, כיתות א'-ב' 16:30-17:30 כיתות ג'-ו' 17:45-18:45, ימי חמישי: חטיבות ביניים, קבוצת מתקדמים - (תלמידים עם רקע כלשהוא בתיאטרון) 16:30-17:45, קבוצת מתחילים - 17:45-19:00. לפרטים: מרכז מידע ורישום:09-7640881 בין השעות 16:00-19:00, 09:00-12:00 מיקום הסדנאות: האקדמיה לילדים ונוער.

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד