חנוכייה חוצה גבולות - מדליקים חנוכייה בשידור חי יחד עם ביה"ס בעיר קולומבוס אוהיו
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

חנוכייה חוצה גבולות - מדליקים חנוכייה בשידור חי יחד עם ביה"ס בעיר קולומבוס אוהיו

10/12/2015
חנוכייה חוצה גבולות - מדליקים חנוכייה בשידור חי יחד עם ביה"ס בעיר קולומבוס אוהיו (הגדל תמונה)

תלמידי בית הספר שילה בעיר כפר סבא הדליקו השבוע חנוכייה יחד עם תלמידי בית הספר סי.טי.אי בעיר קולומבוס אוהיו  וציינו יחדיו את חג החנוכה באמצעות שיחת וידאו אינטרנטית משותפת. במעמד מרגש זה, נכחו ראש העיר יהודה בן חמו , אבי כגן נציג הסוכנות היהודית בישראל, מנהלת בית הספר צוות המורים וההורים. מפאת הבדלי השעות, בית הספר שילה הדליק את החנוכייה לקול ברכה ועידוד של תלמידי בית הספר אוהיו ב'שידור חי' אשר נערכה באמצעות שיחת וידאו בזמן אמת.


לפני שברך על הנרות אמר ראש העיר יהודה בן חמו:  "הקשר עם הקהילה היהודית בקולומבוס אוהיו הינו קשר מרגש ומדהים המהווה תרומה משמעותית לחיי הקהילה כאן בכפר סבא וזאת ההזדמנות להוקיר ולהודות לאנשי קולומבוס באוהיו, אני נרגש להדליק נר חנוכה ראשון ביחד עם אחינו בקולומבוס בתקווה שנצליח להאיר את הדרך גפם אצלנו בכפר סבא, גם אצלכם באוהיו וגם בכל מקום שבעולם"


השותפות בין הקהילה היהודית בקולומבוס, לבין כפר סבא פעילה משנת 2002, ומפעילה תכניות מגוונות, בקרב שכבות הגיל השונות בתחומי חינוך, זהות יהודית ומנהיגות בקהילה. הגשרים הנבנים מחזקים את הזיקה לישראל ואת הקשר החם בין ישראל והתפוצות.  השותפות החזקה בין כפר סבא וקולומבוס מתרחשת בזכותם של מתנדבים מסורים הפועלים בוועדות ההיגוי בשתי הערים. חברי ועדת ההיגוי תורמים ממרצם וזמנם כדי לפתח ולחזק את השותפות ולסייע בגיבוש כיוונים אסטרטגיים ותוכניות, ופועלים מתוך אחריות משותפת כדי לקדם את ההתנדבות באזור, על בסיס ערכי המסורת והזהות היהודית והציונית, מתוך הכרה של השונות וכיבוד הפלורליזם בחברה היהודית בישראל ובתפוצות.


בית הספר שילה לוקח חלק בפרויקט  "גשר חינוכי במסגרת תכנית "שותפות ביחד" מבית הסוכנות היהודית. לאחרונה, התקיים פרויקט מרגש בו התלמידים מאוהיו הכינו תיקים ויצירות מיוחדות ושלחו לישראל. תלמידי שילה כמחווה תרמו את היצירות של התלמידים מאוהיו לבית אבות בעיר. אירועים נוספים ומרגשים כגון; סדר ט''ו בשבט שנעשה במשותף, משלוחי מנות וברכות לפורים ועוד.


יהודה בן חמו ראש העיר: ''המשותף לנו ולהם הוא שכולנו חלק מהעם היהודי, לא משנה איפה אנחנו חיים, המסורת היהודית חזקה וחוצה גבולות''.


אבי כגן נציג הסוכנות היהודית: "תמיד מרגש מחדש לראות ולשמוע יהודים מקצוות תבל מתאחדים במיוחד באירועי סביב אותם מנהגים המחברים בין כולנו כמו הדלקת נרות חנוכה" 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד