בעקבות דרישת ראש העיר כפר סבא למשרד התחבורה: הוצב רמזור חדש בצומת רחובות ויצמן וגלר
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

בעקבות דרישת ראש העיר כפר סבא למשרד התחבורה: הוצב רמזור חדש בצומת רחובות ויצמן וגלר

25/10/2016
בעקבות דרישת ראש העיר כפר סבא למשרד התחבורה: הוצב רמזור חדש בצומת רחובות ויצמן וגלר (הגדל תמונה)

 

בשורה להורי תלמידי בית הספר ולתושבים: אחרי מסע לחצים מצד ראש העיר יהודה בן חמו, הוצב רמזור  לרווחת תלמידי בתי הספר וציבור הולכי הרגל היום
 
יהודה בן חמו ראש העיר כפר סבא: "אני רואה בחיי אדם ערך עליון בטח כשמדובר בתלמידי בית ספר שחוצים מידי יום את הצומת. זו בשורה של ממש ואני מאוד שמח שאנחנו חונכים את הרמזור לשמירה על חיי התלמידים. מזה זמן רב שאנו פועלים בניסיונות שכנוע מול משרד התחבורה להצבת הרמזור. כעת יוכלו התלמידים לחצות בבטחה ולהגיע בשלום למעוז חפצם"
 
עיריית כפר סבא באמצעות מחלקת התחבורה, הציבה רמזור חדש בצומת הרחובות ויצמן וגלר. הרמזור אמור לשמש את המוני התלמידים והולכי הרגל החוצים את רחוב ויצמן בשעות העמוס. הקמת הרמזור, התאפשרה לאחר פניות רבות של ראש העיר יהודה בן חמו, למשרד התחבורה וזאת לאחר נפילתו של הגשר לפני כשנתיים דבר אשר הצריך בחינה מחודשת של הצומת. בעקבות כך, ערכה מחלקת התחבורה סקר תנועה ואף בנתה דוח הצדקה לרמזור אשר הכיל נתונים רבים כגון; נפחי תנועת הולכי רגל ותאונות דרכים. בעקבות הממצאים שהראו על הצדקת הרמזור בצומת זה, אישר משרד התחבורה את הקמתו של הרמזור. לאחר אישור התקציב והתכנון ע"י משרד התחבורה שמימן חלק נכבד בהקמת הרמזור, יכלה העירייה להוציא אל הפועל את הפרויקט אותו דרשה שנים רבות.
 
צומת זו מהווה ציר הליכה למאות תלמידי בתי הספר ; ברנר, חטיבות ביניים שז"ר שרת ואלון וכן למרכז החינוך למבוגרים, ומרכזי הנוער והתרבות ועוד. פלח אוכלוסייה זה מאוד רגיש הן לבני הגיל השלישי והן לתלמידים הצעירים העוברים בהמוניהם מהשכונות הצפוניות ומרכז העיר לכיוון מוסדות החינוך המצויות בחלקו הדרום מערבי של העיר. עד כה היוותה צומת זו מוקד סיכון ועל כן נדרש במקום מענה תחבורתי שייתן עדיפות בטיחותי. בנוסף, במקום בוצע גם תיקון של שני מעברי החצייה; ברחוב גלר וברחוב ויצמן, בוצעו הנמכות מדרכה חדשות באמצעות אבני הולכה לכיבדי הראיה, הוספו תמרורים ובוצע סימון צבע חדש בצומת לרווחת התושבים. 
 
כידוע, ביצוע רמזור בכביש בין עירוני הינו הסמכות הבלעדית של משרד התחבורה. עד כה, משרד התחבורה סירב להכיר בצומת זו כמוקד סיכון המצדיק ביצוע רמזור. עיריית כפר סבא לא קיבלה כלל תשובה זו, ופעלה במסע לחצים שכלל סקרים ודוחות עדכניים שהצביעו על הסיכון היומיומי במקום. הפרויקט יצא לפועל בסיוע מחלקת עבודות ציבוריות אשר הציבה את הרמזור וביצעה את כל השינויים הגאומטריים במקום, הצבת מעקות בטיחות וסימון כבישים. 
 
 

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד