בית החינוך ע"ש רמז הקדיש שבוע למניעת אלימות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

בית החינוך ע"ש רמז הקדיש שבוע למניעת אלימות

14/11/2016
בית החינוך ע"ש רמז הקדיש שבוע למניעת אלימות (הגדל תמונה)

תחת השם "שבוע אפס סובלנות לאלימות" 


בשבוע שחלף, הקדיש בית החינוך ע"ש רמז, שבוע ייחודי לקידום הסובלנות ולמניעת אלימות. בבית הספר מאמינים כי ספר צריך לספק לתלמידים סביבה בעלת אקלים חינוכי מיטבי  שיאפשר לכל אחד, תלמידים ומורים להתפתח מבחינה רגשית, חברתית ולימודית.
במהלך השבוע עסק בית הספר מידי יום בהיבט אחר בנושא זה על מנת להעלות למודעות של כלל התלמידים וצוות החינוכי את החשיבות רבה להתנהגות המבוססת על כבוד הדדי, הקשבה ופתרון מחלוקות בדרך של שיח וגישור.


שבוע זה היווה בסיס לעיסוק בנושאים אלו במהלך שיעורי מפתח הל"ב, כישורי חיים ובתחומי הדעת השונים כתרבות אירגונית והתנהגותית במהלך השנה ובמסגרת תהליך הבחירות להנהגה הכיתתית  ולהנהגת התלמידים הבית ספרית המעצימה את הערכים הוגנות, כבוד וסובלנות לדעות ה"אחר".

תוכננו פעילויות בכיתות המשלבות את כל החושים הונחו ע"י המחנכות, יועצות ומורים מקצועיים בתחומי האמנות, חנ"ג, מדעים, מוסיקה, וזה"ב.


בנוסף, במהלך השבוע הגיעו מדריכים מתנועת "השומר הצעיר" שהעבירו פעילויות בשיעורים ובהפסקות בתחום זה. בתום השבוע, נערך טקס לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל שהדגיש את החשיבות לסובלנות בחברה בה אנו חיים. בנוסף, במהלך השבוע צפו הילדים בהצגות של אל"י- האגודה הישראלית למען הילד אשר יזמנו שיח ערכי נגד אלימות ובעד סובלנות וכבוד:

שכבת א'- "יעל שומרת על גופה"- הילדים ילמדו להבחין בין מגע מותר ואסור, כיצד להגיד לא, מהו סוד טוב וסוד רע ולמי לפנות בשעת מצוקה.
שכבת ב'- שעת סיפור כיתתית "החתול צוצי"- מטרת הסיפור לסייע לילדים ולמחנכים להתמודד עם נושא הדחייה החברתית, תוך כדי התמקדות בתפקיד החברה בקבלת האחר.

שכבות ג'-ד'- "אף אחד"-  ההצגה נוגעת בתחום הפגיעה בחברת הילדים ומציעה דרכים להתמודד עם סוד ומעודדת תמיכה בחבר שהוא הקורבן לפגיעה. 

שכבות ה'-ו'- "סרט רע"- הצגה אקטואלית על פגיעה בין ילדים דרך הרשת והמדיה החברתית. הילדים יבינו את הסכנות בתחום פגיעה זו  ואת חשיבות הפנייה לעזרה למבוגרים משמעותיים.

 

שבוע זה תוכנן כבר בתחילת שנה"ל והושקעה מחשבה רבה בתכנונו ע"י הצוות הרב-מקצועי.


יהודה בן חמו ראש העיר כפר סבא: "תופעות האלימות בקרב ילדים ובני נוער הינה לצערי תופעות ששכיחות בחברה הישראלית בשנים האחרונות.  כרשות עירונית אנו רואים את עצמנו כמחויבים לפעול על מנת למגר תופעה מסוכנת זו ופועלים בכל הערוצים על מנת למזערה. אני מודה למנהלת בית הספר לצוות החינוכי ולתלמידים על התכנית המרשימה בדרך חווייתית".


גלית פרדינרו מנהלת בית הספר אמרה בהתרגשות: "נפעמנו משיתוף הפעולה של התלמידים ומההבנה שהם גילו לתכנים. ניכר כי הם שמחו מאוד לקחת חלק בפעילויות מסוג אלה".
 
 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד