בנוכחות משפחתו של שמעון פרס ז"ל: נחנך בעיר כפר סבא בית הספר הראשון בישראל ע"ש שמעון פרס ז"ל
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

בנוכחות משפחתו של שמעון פרס ז"ל: נחנך בעיר כפר סבא בית הספר הראשון בישראל ע"ש שמעון פרס ז"ל

19/12/2016
בנוכחות משפחתו של שמעון פרס ז"ל: נחנך בעיר כפר סבא בית הספר הראשון בישראל ע"ש שמעון פרס ז"ל (הגדל תמונה)

לאות הוקרה ולזכר נשיאה התשיעי של ישראל שהלך לעולמו, בית הספר הירוק בעיר כפר סבא ייקרא מעתה על שמו של שמעון פרס ז"ל


לדברי חמי פרס בנו של שמעון פרס ז"ל: ברגעים אלו אחת מנכדותיו של אבי כורעת ללדת ובקרוב יצטרף נין רביעי למשפחה. זהו יום מהול בעצב ובשמחה. שמחה על כך שהמשפחה מתרחבת ועצב על כך שאבי לא נמצא עמנו לחגוג את המאורע.


בטקס חגיגי בנוכחות חמי פרס, בנו של שמעון פרס ז"ל, שוקה דינור בן משפחת פרס ותושב העיר כפר סבא, אפרת דובדבני מנכ"לית מרכז פרס, ראש העיר כפר סבא יהודה בן חמו, מנכ"לית העירייה אושרת גני גונן,  אורלי פרומן מנהלת אגף החינוך בעיר, עליזה סוקל מנהלת בית הספר, הצוות החינוכי, תלמידי בית הספר ותושבי העיר נחנך היום בית הספר הראשון בישראל שנקרא על שמו של שמעון פרס ז"ל נשיאה התשיעי של מדינת ישראל.


יהודה בן חמו ראש העיר כפר סבא: "הרעיון לקרוא לבית חינוך בעיר על שמו של שמעון פרס ז"ל עלה כבר בעת בנייתו של בית הספר לפני כ-4 שנים ואף אושר על ידי ועדת השמות ומועצת העיר. בשל הקריטריון להנצחת אישים לפיו לא ניתן לקרוא למוסד ציבורי על שם אדם בעודו בחיים הוחלט להקפיא את מתן השם. כשנפגשתי עם שמעון פרס ז"ל, עדכנתי אותו בדבר ההנחיה ועל כך שהדבר מחייב אותו לחיות עד 120, זכור לי כי הוא שמח וברך על כך. עם היוודע דבר מותו של פרס, ההחלטה נכנסה לתוקף ובעיני זוהי הדרך היפה ביותר לכבד את זכרו של הנשיא התשיעי שדיבר רבות על חינוך כמפתח לעתיד טוב יותר ובפרט בקרב הדור הצעיר".


במהלך השבעה לזכרו של שמעון פרס ז"ל הגיע ראש העיר יהודה בן חמו לנחם את המשפחה וביקש את ברכתם בנושא. אלו התרגשו מאוד ואיחלו שמורשת אביהם וסבם תמשיך להתקיים בלבבות הדור הצעיר כפי שהיה רוצה. היום האיחול הפך למציאות ובנוכחות בני המשפחה הוענק לבית הספר שמו החדש.


לדבריו של חמי פרס: " בשבוע שעבר הוזמנתי עם שנים מנכדיו של אבי ז"ל לטקס הדלקת חנוכייה בבית הלבן בנוכחות נשיא ארה"ב ברק אובמה. היה זה טקס מרגש ומכובד אולם אני יכול לומר בבטחה כי היום ההתרגשות גדולה הרבה יותר. תחום החינוך הוא הדבר שאבא שלי האמין בו יותר מכל והילדים סימלו עבורו את העתיד של מדינת ישראל. הוא פנה לתלמידים ואמר: בכח שלכם לבנות עתיד טוב יותר. כאן בכפר סבא, בשכונה הירוקה בבית הספר הירוק שייקרא מעתה על שם אבי ז"ל גודל דור עתיד נפלא בישראל. אני מבקש כי תזכרו את אבי דרך עשייה לשלום ולחדשנות. תחלמו ותייצרו עתיד טוב יותר".


עוד הוסיף חמי פרס כי: " ברגעים אלו אחת מנכדותיו של אבי כורעת ללדת ובקרוב יצטרף נין רביעי למשפחה. זהו יום מהול בעצב ובשמחה. שמחה על כך שהמשפחה מתרחבת ועצב על כך שאבי לא נמצא עמנו לחגוג את המאורע. לבסוף, פנה חמי לתלמידים שבקהל, איחל להם חג אורים שמח וקרא להם לחלום ולהעז ובכך להעצים את להבת האור השוכנת בתוכם".


בבית הספר  "הירוק", לומדים 744 תלמידים ב-23 כיתות. הוא שוכן בשכונות הזמר העברי ונחשב לבית ספר חדשני והראשון מסוגו בישראל שנבנה בתקן הסמכה "ליד פלטיניום", התקן הירוק האמריקאי המחמיר בעולם. התכנון והביצוע הושתתו על אלמנטים סביבתיים, כשימוש בחומרים בעלי תו תקן ירוק, מערכת אנרגיה גיאותרמית, איסוף מי מזגנים, הכנה למערכת לטיפול במים אפורים, בידוד מעטפת המבנה, הגברת השימוש בהצללה, תאורה ואוורור טבעיים ועוד. בביה"ס מאמינים שקיימות היא גישה אופטימית, וככזו כל תלמיד ראוי ויכול להגיע למיטבו דרך צמיחה רגשית, חברתית, לימודית וסביבתית.


לדברי ראש העיר כפר סבא יהודה בן חמו: "שמעון היה  לי לאב רוחני, מורה לחיים, ידיד תומך ושותף לחזון ולדרך, ומעל הכל מגדלור ענק של השראה ותקווה. הוא היה בית ספר אנושי לתעוזה, אמונה וחדשנות, שהכווין, תמך והאיר את נתיבינו והזכיר לנו את המחויבות לחלום הכי רחוק שניתן. פרס היה איש של חזון בתחום החינוכי

 

(צילום: אלי דסה)

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד