תיכון "רבין" בעיר כפר סבא זכה בפרס הקליטה המיטבית למורים חדשים
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תיכון "רבין" בעיר כפר סבא זכה בפרס הקליטה המיטבית למורים חדשים

26/12/2016
תיכון "רבין" בעיר כפר סבא זכה בפרס הקליטה המיטבית למורים חדשים (הגדל תמונה)

ביום עיון ארצי שהתקיים בשבוע שעבר קיבל תיכון ע"ש יצחק רבין את פרס הקליטה המיטבית למורים חדשים.


פרס הקליטה ניתן  לבתי ספר שקלטו מורים חדשים בהצלחה, בתי ספר שניתן ללמוד מהם על הליך הקליטה למוסד החינוכי, שכן קליטה איכותית מכריעה את הכף בהחלטה של מורים חדשים אם לנשור מהמערכת או להישאר.


תמי ליבנה, סגנית מנהלת ביה"ס ומובילת מערך הקליטה בביה"ס נבחרה להופיע ביום העיון בפאנל העוסק בקליטה מיטבית מזוויות ראיה שונות. בדבריה ציינה כי: "בתיכון רבין, רואים קליטה ועידוד של מורים ראויים להישאר במערכת כיעד.  לשם כך בנינו  בבית הספר מודל קליטה ייחודי – מודל "מעטפת".

 

המודל מספק מעטפת פורמאלית בכל התחומים. מנהלת ביה"ס נוהגת במדיניות דלת פתוחה, סגנית המנהלת המובילה את המהלך, מכשירה את החונכים ומובילה הנחייה של פדגוגיה גינרית, סגנית אחראית משוב תומכת בתהליכי הדיווח, מפגשים קבועים של קבוצת המורים החדשים  בהנחיית מורה המוכשר לכך לאוורור רגשי ולמידה משותפת, מזכירת בית הספר תומכת בכל הנושאים המנהלתיים, קבוצת תקשורת הנותנת מענה רציף בכל עת וכל זאת בנוסף  להתמקצעות החונכים המלווים את המורים .


מאחר שנושא הקליטה הפך לחלק חשוב בתרבות ביה"ס, ומאחר שמקצועיותם של המורים הוותיקים כחונכים היא קריטית, השנה הוקמה בתיכון  בשיתוף עם מכללת בית ברל  הנותנת את המעטפת האקדמית "חממה", במסגרתה כל החונכים ובעלי התפקידים המובילים צוותים בבית הספר מוכשרים באופן מקצועי כחונכים. קורס הסטאז' וקורס המורים החדשים מתקיים גם הוא בתוך ביה"ס. החממה מאפשרת מפגשים משותפים בין קבוצת החונכים והמורים החדשים.

 

לדברי יהודה בן חמו ראש העיר כפר סבא: "האווירה הפתוחה והמקבלת של הצוות החינוכי בתיכון "רבין"  הובילה לזכייתו בפרס החשוב והמשמעותי. כיום אנו נלחמים על כל איש הוראה איכותי במטרה להעניק לילדי עירנו את החינוך הטוב והמקצועי ביותר.
 
לדברי רותי לזר מנהלת בית הספר: אני גאה בצוות ובמורים החונכים החשים מחויבות אישית רבה ומקדישים זמן ומחשבה בתהליכי הקליטה. בית הספר נותן אבל גם מקבל - מדיניות בית הספר כבית ספר קולט, יצרה תרבות של "דלתות פתוחות" משוב עמיתים וחשיבה עמוקה על תהליכי ההוראה/למידה. וזה הפרס האמתי שלנו. "

 


 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד