בית הספר על שם שי עגנון בכפר סבא הוסמך השבוע כבית ספר ירוק
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

בית הספר על שם שי עגנון בכפר סבא הוסמך השבוע כבית ספר ירוק

3/01/2017
בית הספר על שם שי עגנון בכפר סבא הוסמך השבוע כבית ספר ירוק (הגדל תמונה)
במסגרת תהליך ההסמכה התבקש בית הספר להציג בפני המשרד להגנת הסביבה תכנית בנושא הקיימות המחולקת לשישה קריטריונים ובהם: תכנית חינוכית, פרויקט קהילתי, צמצום צריכת משאבי טבע, נראות ירוקה בבית הספר, פעילות של הנהגה ירוקה והכשרת מורים.
 
עם אישור התכנית החל שלב היישום ובסופו, הגיעה משלחת בית ספרית שכללה את מנהלת בית הספר מיקי בר משה, מורים וכן שלושה תלמידים ממגמת מנהיגות סביבתית למשרדים של המשרד להגנת הסביבה ברמלה. שם, בנוכחות נציגי משרד החינוך קיבלה המשלחת את ההסמכה של בית הספר כ"ירוק".
 
במשך כל תהליך ההסמכה ליווה את בית הספר צוות הנחייה ממחלקת הקיימות בעיריית כפר סבא וכן מנחה מהרשת הירוקה. אלו סייעו לצוות החינוכי ולתלמידים לבנות את התכנית החינוכית וכן ליישמה הלכה למעשה במטרה לקבל את ההסמכה הירוקה.
 
לדברי ראש העיר כפר סבא יהודה בן חמו: " מדובר בהישג מרשים עבור העיר כפר סבא המקדמת אג'נדה ירוקה מזה שנים רבות. אני מאמין כי חינוך לשמירה על ערכי הסביבה וערכי הקיימות מתחיל כבר בגילאים קטנים ואכן, מערכת החינוך הכפר סבאית מכילה תכנים רבים התומכים באורח חיים ירוק ומקיים. זוהי הזדמנות להודות למיקי מנהלת בית הספר, לצוות החינוכי וכמובן לתלמידים היקרים שפעלו ללא לאות במטרה לקבל את ההסמכה הירוקה לבי"ס".
 
בית הספר על שם שי עגנון הוקם בשנת 2014 בשכונת 80 הירוקה בעיר כפר סבא. שכונה זו, שהוכרה על ידי משרד הפנים כ"שכונה הירוקה" נחשבת לראשונה והיחידה בארץ, עם אמנה סביבתית, המחייבת ומעניקה לתושבי השכונה סביבה בעלת איכות חיים ייחודית בנוף הבנייה הישראלי. השכונה הירוקה משתלבת בתפיסה הייחודית של כפר סבא הירוקה - עיר המקדמת את נושאי איכות הסביבה
 
על פי חזונו, בית הספר רואה עצמו כלב לבה של השכונה הירוקה ולכן הוא ופועל על מנת להנגיש את תפיסת הקיימות ולבססה בקרב האוכלוסייה המרכיבה את השכונה. ראשית לכל לבאי בית הספר התלמידים והמורים ומשם למשפחות התלמידים ולקהילה המתגוררת בשכונה.
 
לדבר מנהלת בית הספר מיקי בר משה: "אנחנו מאמינים שיש ביכולתנו להשפיע על העתיד באמצעות ההווה, שהילדים הם דור המחר. אנחנו מחנכים את תלמידינו להפנמת ערכים סביבתיים וחברתיים מתוך אמונה שהם יפעלו בהתאם להם בעתיד. בתפיסתו החינוכית, בית החינוך שם דגש על חיזוק השאיפה למצוינות ערכית ואזרחית - טיפוח וקידום מעורבות אישית וחברתית וכן, פועל במטרה להעניק את הכלים הדרושים לכך.
 
הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד