רגישים לנגישות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

רגישים לנגישות

5/04/2017

תלמידים, מורים והורים לקחו חלק ביום מיוחד שהוקדש כולו להכרות קרובה עם הקשיים וההתמודדויות, שהינם חלק מחיי היומיום של אנשים עם מוגבלויות.

 יום הרגישות לנגישות התקיים בבית בספר הירוק ע"ש שמעון פרס בכפר סבא ובמהלכו התקיימו הרצאות, סדנאות והדגמות

 


מה קורה כשאדם על כסא גלגלים צריך להגיע לאירוע אבל לא יכול עבור דרך הדלת הצרה? מה חש ילד שסובל מאלרגיה כשבכיתה מחלקים עוגה שהוא אינו יכול לאכלה? תלמידי בית הספר הירוק "שמעון פרס", מורים והורים לקחו חלק ביום "רגישות לנגישות", שחשף בפניהם את הקשיים וההתמודדויות איתם נאלצים להתמודד אנשים עם מוגבלויות בחי היומיום. מטרתו של היום היתה לשמוע סיפורים של אנשים עם מוגבלויות ונסות לראות את העולם מנקודת מבטם.

 

שלושה מתלמידי בית הספר שיש להם מוגבלות מסוימת סיפרו לראשונה את סיפורם האישי בביטחון ובאומץ מול אנשי סגל בית הספר, הורים ותלמידים. בנוסף להרצאות, התנסו התלמידים במשחקים חברתיים ללא מילים, ארוחה בחשיכה ובפעילויות פרא אולימפיות שונות.
המשתתפים הרבים שגדשו את בית הספר ביום המיוחד נהנו וביקש שהמסורת תימשך גם בשנה הבאה.


סגן ראש העיר ומ"מ צביקה צרפתי ברך על היוזמה החשובה ואמר כי, "אני מברך על הפעילות הנהדרת שמוביל בית הספר ומאמין שרק כך, בזכות חינוך ורגישות, נגדל דור למופת אשר יודע לקבל את השונה".


חברת המועצה רויטל לן כהן, "הדרך להיות חברה סובלנית ומכילה מתחילה בחינוך והסברה. אני מחזקת את ידיהם של התלמידים והצוות, ובעיקר של שלושת התלמידים שהדגימו סינגור עצמי ומאחלת לכולנו חג חירות שמח".


עליזה סוקל, מנהלת בית הספר הוסיפה "זהו יום מעצים וחשוב בחינוך הילדים והקהילה המאפשר לנו לעצור רגע, להתבונן סביב, לחנך, לראות את האחר, לחבק, לתמוך וכמובן, לקבל כוחות מהתמודדותם של האחרים עם הקושי".

 


הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד