תלמידי תיכון "כצנלסון" בכפר סבא השתתפו זו השנה ה- 12 בפרויקט "מחוברים" לתיעוד סיפורים של שורדי שואה
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תלמידי תיכון "כצנלסון" בכפר סבא השתתפו זו השנה ה- 12 בפרויקט "מחוברים" לתיעוד סיפורים של שורדי שואה

5/04/2017

טקס הסיום המרגש של הפרויקט התקיים בבית הספר ע"ש ברל כצלנסון, בהשתתפות שורדי השואה, ההורים והתלמידים.

שורדי שואה, הורים ותלמידים לקחו חלק בטקס סיום מרגש של פרויקט 'איתור ניצולי שואה באינטרנט' בבית הספר על שם ברל כצנלסון בכפר סבא. פרויקט ''איתור ניצולי שואה באינטרנט' מתקיים בבית הספר מזה 12 שנה, מאז שנת 2005. הפרויקט הינו חלק מתכנית ייחודית, המשלבת לימודי היסטוריה ואנגלית לבגרות. במסגרתו, נפגשים התלמידים עם שורד שואה, לומדים על עברו, אוספים תמונות, מסמכים ותעודות אישיות שלו ומתעדים את סיפור חייו .כחלק מהפרויקט מאתרים התלמידים גם מידע על מקום הולדתו ופרטים מזהים אחרים. לאחר מכן, מתרגמים את כל המידע שאספו  לשפה האנגלית ויוצרים בעבור הניצול בלוג, בו כתוב סיפורו האישי, באמצעותו אפשר יהיה ליצור עמו קשר. לפני מספר שנים קיבל בית הספר קיבל את פרס יד ושם ולוחמי הגטאות על פרויקט זה. מאז התחלת הפרויקט מצאו ארבעה ניצולי שואה מצאו קרובים שעליהם לא ידעו.

צביקה צרפתי מ"מ וסגן ראש עיריית כפר סבא: "אין מטרה חשובה יותר משימור סיפור חייהם של שורדי השואה והעברתו מדור לדור כדי שלא ישכח לעולם.  הפרויקט המשמעותי והחשוב כל כך של תלמידי תיכון כצנלסון מדגיש את המסירות הרבה של הקהילה בכפר סבא כלפי קהילת שורדי השואה. אני גאה בהם ובצוות החינוכי על הפעילות החשובה הזאת. אין ספק כי שני הצדדים הרוויחו מהפרויקט".

דרורית נדר (ליליאן), מנהלת בית הספר: "זוהי זכות גדולה של בית הספר להשתתף במפעל התיעוד של סיפורם האישי של ניצולי השואה. אני מברכת את התלמידים שהשנה הציגו עבודות מרשימות ביותר".

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד