פסטיבל חוביזה? יש דבר כזה...
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

פסטיבל חוביזה? יש דבר כזה...

19/04/2017

בגינה הקהילתית הדרים נערך זו הפעם השלישית פסטיבל החוביזה במהלכו קטפו הורים וילדים עלי חוביזה, הכינו קציצות ונהנו מפינת משחקים ומפעילות.

*האירוע נערך ביוזמת פעילי הגינה הקהילתית, הפועלת בשיתוף עם מחלקת קיימות בעיריית כפר סבא.

 


משפחות שלמות משכונת הדרים- ילדים והורים, חגגו יחד את פסטיבל החוביזה השלישי בגינה הקהילתית בשכונה. האירוע נערך ביוזמת פעילי הגינה הקהילתית, הפועלת בשיתוף עם מחלקת קיימות בעיריית כפר סבא.   לאירוע הגיעו חברי הגינה הקהילתית ובני משפחותיהם ותושבים נוספים מהשכונה, שנהנו ממזג אוויר נהדר ומחברה טובה. ההורים והילדים קטפו יחד עלי חוביזה,  שלאחר מכן נקצצו,  תובלו וטוגנו בתנור הלבנים שנבנה לאחרונה. בנוסף,  הכינו כולם יחד סלט מתוצרת הגינה ונהנו ממאכלים נוספים, שהביאו האורחים. 

 

כמיטב המסורת, לא נעשה שימוש בכלים חד פעמיים על מנת להקטין את כמות הפסולת למינימום. ובהתאם לרוח הקיימות, הועברו שאריות מזון לקומפוסטר, שם הם עתידים להפוך  לדשן איכותי שישמש לגידול ירקות. הילדים נהנו מפינת המשחקים ולהשתאות ההורים טרפו קציצות חוביזה ועלי ירק אחרים. יש לציין כי כל המתקנים שבגינה-  בית העץ של הילדים, התנור בעל הארובה, הסוכה, הרהיטים וצעצועי - הילדים נבנו כולם מפסולת שנאספה בשכונה,  בשיתוף פעולה של הורים וילדים הפעילים בגינה.


בגינה מתקיימת פעילות של גידול אורגני של ירקות וצמחי תבלין בערוגות משותפות ומשפחתיות, לצד צמחיית בר.  פעילי הגינה נפגשים בימי שישי אחה"צ ולאורך השנה מתקיימות פעילויות קהילתיות כמו שווקי קח תן, פיקניקים ללא פסולת, ציון חגים ועוד.


צביקה צרפתי מ"מ וסגן ראש העיר אמר כי, "הפעילות המתקיימת בגינות הקהילתיות ברחבי העיר הינה פעילות מבורכת הן ברמה של חיזוק ערכי הקיימות והחזרה לטבע והן ברמה של הגיבוש הקהילתי. שכנים שעד היום היו זרים זה לזה הופכים לחברים של ממש דרך הפעילות בגינה הקהילתית. וזהו בעיני מימוש ערכי הקהילתיות הלכה למעשה. אני מודה לפעילים ולמחלקת קיימות בעירייה על טיפוח והובלת הפעילות".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד