בבית חינוך ע"ש "יצחק שדה" בכפר סבא מגלים רגישות לנגישות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

בבית חינוך ע"ש "יצחק שדה" בכפר סבא מגלים רגישות לנגישות

26/04/2017

תלמידי בית החינוך "יצחק שדה" בכפר סבא לקחו חלק בשבוע חינוך גופני שהתמקד בנושא הנגישות

 

 

איך מצליחים להתנייד עם כיסא גלגלים? איך יכולים להתמודד עם מעבר לא נגיש? אך מצליחים לרוץ בעיניים קשורות?  אלו היו רק חלק מהתנסויות והתובנות, אליהן נחשפו תלמידי בית החינוך "יצחק שדה" בכפר סבא במסגרת שבוע חינוך גופני, שהוקדש לנושא הנגישות.  

 

את שבוע החינוך הגופני הובילו  רכזת החינוך הגופני  רוית שובל וצוות החינוך הגופני, יובל האס ושלווה אקשטיין  ובמהלכו התנסו הילדים בפעילויות מגוונות המדמות את הקשיים היומיומיים איתם צריכים להתמודד אנשים עם מוגבלויות בכל הקשור לנגישות.  התלמידים התנסו במשחק כדורשת בישיבה, משחק  הוקי עם יד קשורה מאחורי הגב, כדורגל בזוגות וטאץ' דאון תוך שימוש ביד אחת בלבד. תלמידי שכבת כיתות ו' אף שיחקו כדורסל , כאשר הם ישובים על כסאות גלגלים.  

 

מטרת הפעילות בשבוע השיא, הוקדשה בעיקר להעמקת ההיכרות עם גווניה השונים של החברה בה אנו חיים, מתוך מטרה להגביר את מודעותם של הילדים לסוגים שונים של קשיים ולאפשר התנסויות אחרות. הפעילות לוותה בשיח על מוגבלות והשלכותיה, יכולות אישיות ותמיכה באחר, מתוך הבנה כי לכל אחד מאיתנו גוון שונה ומיוחד ועלינו לעשות ככל שביכולתנו לתמוך ולסייע לאחר כפי שהיינו רוצים עבורנו בכל תחום ועניין.


רויטל לן כהן חברת המועצה ויו"ר ועדת הנגישות: "הדרך להיות חברה סובלנית ומכילה מתחילה בחינוך. שילוב תלמידים עם מוגבלויות במערכת החינוך והסברה דרך התנסות אישית הם חלק מתפיסה כוללת של חברה רגישה ונגישה, תפיסת עולם שמובילה אותנו בכפר סבא. אני מחזקת את ידיהם של התלמידים והצוות על היום המיוחד שערכו ומאמינה שהיום הזה יסייע להם לצמוח להיות אנשים טובים ורגישים יותר".


לדבריה של מרב נורובטי, מנהלת בית החינוך: "שבוע זה הינו עוד נקודת ציון בדרך להטמעת ערכים של שיוויון זכויות ושיוויון הזדמנויות ויישומם הלכה למעשה בחייהם של ילדינו. ההתנסויות המגוונות, בהן התנסו ילדי בית החינוך, הצבתם של אלה במקום הכי עמוק ומאתגר, בו נמצאים אנשים עם מוגבלויות, ללא ספק מבטאות את היכולת וההכרה של כל אחד ואחת מאיתנו בשונה ובאחר כבסיס ליצירת חברה מתוקנת המכבדת את כל יושביה. בבית חינוך ע"ש יצחק שדה נמשיך לפעול וליישם הלכה למעשה ערכים חשובים מעין אלה בעשייה החינוכית – מיטבית המתקיימת בו , נאפשר הזדמנויות מגוונות להתנסות , תוך התבוננות באחר ובצרכיו כאורח חיים המחייב כל אחד ואחת מאיתנו".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד