בבית החינוך "רחל המשוררת" בונים חזון
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

בבית החינוך "רחל המשוררת" בונים חזון

14/05/2017

תהליך בניית החזון הבית ספרי בבית החינוך "רחל המשוררת" מהווה תהליך המשכי ורציף לבחירת הסמל ,שגם אותו בחרו ועיצבו התלמידים.

 

 

תלמידים, הורים  ואנשי הצוות החינוכי בבית הספר "רחל המשוררת" עצרו לרגע שגרת הלימודים והחלו  לעבוד יחד על חזון בית ספרי משותף.  תהליך בניית החזון הבית ספרי בבית החינוך "רחל המשוררת" מהווה תהליך המשכי ורציף לבחירת הסמל, שגם אותו בחרו ועיצבו התלמידים.


ראשיתו של תהליך כתיבת החזון החל עם התלמידים בחדר אומנות. במהלכו  יצר כל תלמיד את "בית חלומותיו" בתוך קופסת נעלים אישית, שהביא מהבית . בתי החלומות של כלל התלמידים מוצגים כיום ועוטפים את קירות בית הספר.


לאחר מכן, המחנכות בכיתה בשיתוף וליווי של יועצת בית הספר דיברו וביארו את המושגים: חזון, ציפיות, ערכים.
בשלב השני , יצרו "מעגלי שיח" בהם ישבו תלמידים יחד עם הורים מתנדבים מכל כיתה. ההורים והתלמידים, אשר הובילו את התהליך באמצעות שאלות מנחות ודיון משותף, העלו רעיונות בכל הקשור לציפיות הלימודיות והחברתיות שלהם מבית החינוך. ההורים כתבו את תשובות התלמידים ולאחר מכן יצרו "כרזה" /פוסטר שבו הוצגו מספר מילים או משפט המכיל את עיקר הרעיונות שאמרו חברי הקבוצה וגם נתנו לו ביטוי אומנותי.


התוצרים היו מושקעים ואיכותיים והמסרים שהביעו התלמידים דיברו על סבלנות, כבוד, למידה דרך משחק, מדע , יצירה ,חברות וצחוק.


תהליך בניית החזון הינו המטרה המרכזית, אך בדרך למטרה הושגו מטרות נוספות : היכולת לכבד את רעיונות החברים שלי, ההבנה כי לכולם יש מקום וההבנה כי הרעיונות של כולנו גורמים לנו לצמוח ולגדול. כעת, עם סיום הפעילות המשותפת יאספו כל הרעיונות שכתבו הילדים ועד סוף השנה יוצג חזון בית הספר.


צביקה צרפתי מ"מ וסגן ראש העיר,  "כולנו פועלים לאורו של חזון משותף להפוך את מערכת החינוך שלנו מותאמת לתלמידים של המאה 21. ואני מברך את מנהלת בית הספר והצוות החינוכי על הבנה כי יש להקנות לתלמידים ערכים חשובים וביניהם ערכים של כבוד לחבר , סובלנות ואהבת הזולת" .


מיכל עזרא מנהלת בית הספר, "התהליכים שזורים אחד בשני ונעשים יחד עם התלמידים מתוך תפיסה חינוכית ואמונה כי מעורבות התלמידים מעלה את מידת האחריות , המוטיבציה והשייכות של כל תלמיד ותלמידה".

 

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד