"כולם בשביל אחד" בחט"ב "בר-לב" בכפר סבא
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

"כולם בשביל אחד" בחט"ב "בר-לב" בכפר סבא

28/05/2017

תלמידי חט"ב "בר לב" יצאו למסע הנצחה, שעיקרו הכרת הארץ, מעורבות חברתית ותרומה לקהילה

 

 

תלמידי שכבת ט' בחט"ב "בר לב" בכפר סבא יצאו למסע הנצחה  לזכרו של אביב איזק ז"ל בוגר בית הספר ושאר נופלי החטיבה: דוד סולומונוב, שמואל אייצו ואיתן להב, מסע שעיקרו הכרת הארץ, מעורבות חברתית ותרומה לקהילה.
המסע,  שהינו מסורת ארוכת שנים בבית הספר, שם דגש על מעורבות מלאה של התלמידים בכל הקשור בארגון ובהובלת המסע.


השנה, התמקד המסע בחלקה הדרומי של המדינה, תוך שימת דגש על חטיבת גבעתי, אשר אחד מנופלי בית הספר, אביב איזק ז"ל, שירת בה. התלמידים סיירו באנדרטת "החץ השחור", בה קיבלו הסבר מקב"ט האזור על רצועת עזה, ביקרו בקבר אריאל שרון שם פגשו  את בנו גלעד, אשר סיפר לתלמידם על פועלו של אביו ושיתף בחוויות אישיות  'מאחורי הקלעים', מהיותו בנו של ראש ממשלה.


בנוסף, שמעו התלמידים הרצאה מפיו של מפקד בסיס חיל האוויר בחצור  אור לנדוור, אשר דיבר על צבא ההגנה לישראל כמגן הלאומי על האזרחים  ועל שירות בצבא כתרומה לקהילה וכן שיחה מפיו של בן עמית אשר היה חבר לצוות של אביב ז"ל. למחרת לקחו חלק בקטיף ירקות בקבוצת שילר מטעם "לקט ישראל". התוצרת שנאספה, נתרמה למשפחות נזקקות. משם, המשיכו לאזור תל חדיד שם ניקו קטע משביל ישראל.


מ"מ וסגן ראש העיר מר צביקה צרפתי, "מסע ההנצחה "כולם בשביל אחד" הוא גאווה לא רק בית ספרית אלא גם עירונית. המסע הינו חלק בלתי נפרד מהפעילויות החינוכיות בבית הספר, בהן  מקנים חשיבות רבה לאהבת הארץ, לנתינה לקהילה ולקשר הבין אישי . אני מאמין כי באמצעות הכרת המדינה שלנו באופן מעמיק ולא רק מעל דפי הספרים ניתן לחנך את הדור הבא בצורה מיטבית  לאזרחות פעילה ורגישות לאחר".


מנהלת חטיבת ביניים בר לב, הגברת ענת עומר: "מסע "כולם בשביל אחד" זהו מסע שמשאיר חותם משמעותי על תלמידנו כבר כמה מחזורים. במסע, מנציחה קהילת "בר לב" את זכרם של החיילים בוגרי בית הספר.  במסלול המסע שזורים רגעים ומקומות מחייהם ומשירותם הצבאי של החללים.  לאורך מסלול זה חולפים עלפני נופיה של ארצנו שכ"כ אהבו, נוצרים בליבנו את זכרם וממשיכים את מורשתם לאהבת הארץ והמדינה. בסיום המסע חשוב לקחת את רוח הדברים לעתיד, לראות איך לאור חייהם ולאור מותם של חיילינו– אפשר לבנות עתיד טוב יותר לקהילה ולחברה בישראל".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד