פרס גלר הוענק ל-12 מתנדבי העיר כפר סבא זו השנה ה- 34
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

פרס גלר הוענק ל-12 מתנדבי העיר כפר סבא זו השנה ה- 34

14/06/2017

השנה, הוענק בפעם ה- 4 מגן ראש העיר לארגון מתנדבים הפועל בקהילה. השנה קיבלה אותו עמותת "סביון" על תרומתם הרבה למען ותיקי העיר. המגן הוענק למנכ"לית ויו"ר העמותה.

 

 

12 מתנדבים מכפר סבא קיבלו בטקס מרגש את הפרס ע"ש זאב גלר ז"ל לעשייה התנדבותית משמעותית. הטקס החגיגי התקיים בהיכל התרבות העירוני במעמד סגן ראש העיר- צביקה צרפתי, נגיד בנק ישראל לשעבר ויו"ר ועדת הפרס- ד"ר דוד קליין, גב' טובה גלר, יקירת העיר ואזרחית הכבוד של העיר כפר סבא ואלמנתו של זאב גלר ז"ל, יו"ר מועצת ארגוני המתנדבים, אפרים אריאלי, חברי מועצה, מנהלי מחלקות ואגפים בעירייה ומכובדים נוספים. 


"פרס גלר להתנדבות" נוסד בעיר לאחר מותו של זאב גלר ז"ל, והוא מוענק זו השנה ה- 34 על עשייה התנדבותית למען הקהילה. אלמנתו, טובה גלר, יקירת העיר כ"ס ביקשה להנציח את מורשתו באמצעות חלוקת פרסי הצטיינות למתנדבים. זאב גלר ז"ל ראש העיר של כפר סבא היה ממנהיגי היסוד לפעילות התנדבותית, והענקת הפרס מידי שנה מהווה כעין נר לעילוי נשמתו. 


השנה, הוענק בפעם ה- 4 מגן ראש העיר לארגון מתנדבים הפועל בקהילה. השנה קיבלה אותו עמותת "סביון" על תרומתם הרבה למען ותיקי העיר. המגן הוענק למנכ"לית ויו"ר העמותה.


מ"מ וסגן ראש העיר, צביקה צרפתי, בירך את המתנדבים ואמר כי "ערך ההתנדבות למען הזולת הוא מרכיב חשוב במתכון לחברה מאוחדת, יציבה ואיתנה. העובדה שרבים מתושבי העיר מוצאים את הזמן לסייע לזולתם למרות טרדות היומיום, מחממת את ליבי בכל פעם מחדש. זהו מעמד מרגש להיות כאן היום, בנוכחות יקירת העיר, טובה גלר, שחגגה השנה יום הולדת 90. תרומתך לעיר ומעורבותך בקהילה מעוררת השראה, את ממשיכה את המורשת שהותיר אחריו בעלך המנוח, זאב גלר ז"ל. זהו סיפוק גדול לדעת כי בכפר סבא 24 אלף מתנדבים, דבר המעיד על קיומה של קהילה חזקה, מעורבת ואכפתית שערכיה מחלחלים אל דור העתיד". 

להלן שמות מקבלי הפרס ופירוט עשייתם למען הקהילה:


1. מאיר נח
בן שירות לאומי ומתנדב בעמותת "אלומה", הפועלת להנצחה והנחלת מורשת השואה והגבוה לדורות הבאים בישראל. מאיר שימש כממלא מקום יו"ר העמותה במשך כ- 3 חודשים, במהלכם הוביל את הפעילות החינוכית ופעל לגיוס תרומות. בשנה האחרונה החל לעבוד עם בני נוער ושורדי שואה במסגרת פרויקט הפוטו- תרפיה בעין המצלמה, שמטרתו לחבר בין הנוער לשורדים ולתעד את סיפור השורדים דרך צילום סרטים דוקומנטריים ותמונות סטילס. העשייה המרובה בעמותה, הובילה את מאיר לדחות בשנה את לימודי הרפואה.


2. תמיר אזולאי
תמיר לומד בכיתה י"ב בביה"ס התיכון הרצוג. מזה שלוש שנים הוא מתנדב בתוכנית בונים קהילה באקי"ם, במסגרתה הוא מלמד קבוצת אנשים עם צרכים מיוחדים כיצד לעבוד במחשב. כמו כן, תמיר השתתף בפרויקט "משפט ציבורי ליודנראט", במסגרתו שמע עדויות של שורדי שואה, כתב את עדותו של אחד השורדים והכין אותה בפני התביעה וההגנה. תמיר תמיד נכון לעזור לחבריו לספסל הלימודים, תומך ומעודד.


3. נבו חרט
נבו לומד בכיתה י"א בתיכון אורט שפירא, ממלא מגוון תפקידים התנדבותיים. הוא פעיל במועצת התלמידים הבית ספרית, ובמסגרת זו לקח חלק גם במועצת הנוער העירונית, שם כיהן כסגן הדוברת וכמזכ"ל. במקביל הוא חבר בהנהגת המש"צים, ובלהקה הייצוגית של כפר סבא. יתרה מזאת, השתתף כרכז צעיר בפרויקט "שומרי מסך" של רשת אורט לקידום גלישה בטוחה ברשת, התנדב בעמותת "אוהלי קידר" לאיסוף וחלוקת מזון לנזקקים. התנדבותו העיקרית של נבו כוללת את פעילותו במסגרת ארגון Lead להקמת קבוצת תמיכה לנוער שחווה אובדן הורה ממחלת הסרטן. במסגרת זו, כבר 4 שנים שהוא מפיק צעדה להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד, לזכרה של אמו, חגית חרט ז"ל.


4. שיר חתוכה
שיר היא תלמידת כיתה י"א באולפנית "הראל", ופעילה במועצת הנוער העירונית. שיר נוטלת חלק בפעילויות התנדבויות שונות ביניהן: עריכת ליל סדר לשורדי שואה, אירועי פורים והשתתפות בנשף עד 120. בנוסף לכך, בימי שישי רבים היא פעילה באיסוף מזון לנזקקים בקניון ערים בכפר סבא, משתתפת בפעילויות שונות בגלריה 29, ומופיעה בהתנדבות בשירה באירועים ובטקסים עירוניים.


5. אורָן אביב
אורן היא רפלקסולוגית בעלת ידע נרחב בשיטות אלטרנטיביות מגוונות, ופועלת מתוך האמונה כי לכל אדם יש יכולת לרפא את עצמו. כבר עשור שהיא מתנדבת ביחידה לתשושי נפש במרכז יום לקשיש, אותו מנהלת עמותת "סביון". במסגרת זו היא מדריכה את המטפלים הזרים המלווים את החולים, במתן טיפול באמצעות רפלקסולוגיה של כף היד. תוצאות הטיפולים השתקפו בהפחתת חרדות, שיפור השינה, הרגעה כללית והפחתת כאבי המטופלים.


6. שרה לייסטן
כבר 30 שנים ששרה מתנדבת ופועלת לרווחת הקהילה בעיר. משנת 2009 שימשה בהתנדבות כיו"ר עמותת איל"ן (איגוד ישראלי לילדים נפגעים), במסגרת התפקיד ליוותה משפחות רבות, ופעלה לגיוס משאבים לאביזרי שיקום חיוניים לילדים ולמתן מלגות סיוע ועזרה אישית ולפעילות חברתית מגוונת. ביוזמתה, נערכו בשנים האחרונות מסיבות פורים לילדי העמותה, ונפתחו חוגים לילדים בעלי צרכים מיוחדים בשילוב עם ילדים רגילים.


7. שרונה לימן 
לשרונה תרומה ענפה לפרויקטים סביבתיים, וכשבע שנים שהיא פועלת לקידום נושאים אלו. בין היתר, יזמה והקימה בשטח ביה"ס אוסישקין גינה קהילתית אותה היא מטפחת ומשמרת, ופיתחה תשתית מחזור ענפה ברחבי בית הספר. פועלה המבורך הזניק את אוסישקין למקום התשיעי בארץ באיסוף בקבוקי פלסטיק לשנת 2015. בהמשך לכך, שרונה תורמת רבות לקידום החינוך הסביבתי בקרב תלמידים, ולהעלאת המודעות והמעורבות של משפחותיהם בנושא. מסירותה ואהבתה לסביבה, לטיפוחה ולשמירה על איכותה "מדביקות" את הקהילה כולה בעשייה המבורכת.


8. אמיר עשבי
אמיר מתנדב מזה כ- 18 שנים בעמותת "אוורסט", הפועלת לקידום בני נוער בסיכון שנשרו מהלימודים באמצעות הכשרתם כסוכני שיווק. כך, ובאמצעות הכלים הניתנים להם, מחזקים את ביטחונם העצמי ומאפשרים להם להתנסות בעולם העבודה. במסגרת פעילותו בעמותה, אמיר הוא דמות משמעותית ומרכזית, וכבר למעלה מ- 200 בני נוער זכו להדרכתו ולהנחייתו. בזכות מסירותו, סייע לבני נוער רבים, שהיו בסיכון גבוה, להאמין בעצמם ולהכיר ביכולתם לעבוד ולהשתכר בעבודה מכובדת ומורכבת הדורשת אחריות, יכולת דיבור ושכנוע. 


9. אמיל שפירא
התנדבותו של אמיל ביחידה הקלאסית של המשמר האזרחי וביחידת התנועה של כ"ס, נפרסת על פני 42 שנים, כשהיא מהווה אורח חיים וחלק בלתי נפרד משגרת ימיו. במשך השנים מילא מגוון תפקידים רחב במשטרה ביניהם: מפקד בסיס, ראש צוות סיור וחבר בכיתת הכוננות. אמיל לא מסתפק ביום ההתנדבות הקבוע שלו, ונרתם להגיע לתגבורים ולסייע בפעילויות עירוניות שונות כמו: מרוץ כפר סבא, טקסי יום הזיכרון ואירועי יום העצמאות.


10. אבי יבין
כבר 20 שנים שאבי מתנדב במספר ארגונים, ולו תרומה חברתית. אבי חבר בסניף כ"ס של צוות ארגון גמלאי צה"ל ומסייע לחבריו במגוון תחומים, ובמשך כשש שנים התנדב גם במועדון "חצב" לנכי צה"ל. כמו כן, יזם והקים את מועדון הכדורסל "הפועל כפר סבא", בו פעילים למעלה מ- 2,000 ספורטאים, ובעשור האחרון משמש כנשיאו. בנוסף לכך, אבי חבר בקרן סיוע לנזקקים, ומרצה בפני תלמידי תיכון לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. במקביל, הוא משמש כמנטור בחממת סטארט- אפים במרכז הבינתחומי הרצליה.


11. רבקה (קיקי) גרינברג
מתנדבת מזה עשור באגף הרווחה במגוון תחומים, בהם היא מסייעת לרכזת המתנדבים בביטוח מתנדבים, ואחראית על תחום המעקב על שירות לתועלת הציבור. בשמונה השנים האחרונות רבקה מתנדבת גם בפרויקט "בנק הזמן", ולוקחת חלק ביריד המזון של קרן הסיוע לנזקקים. יתרה מזאת, ניהלה את מועדון הקשישים "כיסופים", שם ביצעה את עבודתה בשמחה ובאהבה גדולה, תוך מתן יחס אישי לכל הקשישים.


12. עולי רשטיק 
עולי מתנדב למעלה מ- 32 שנים, ומ- 1985 הוא חבר במועדון רוטרי וכיהן פעמיים כנשיא המועדון. במהלך שנים אלה הוביל פרויקטים רבים בקהילה: מבצע סלי מצרכים לעולם, עיר ללא אלימות, מבצע התקנת גלאי עשן לקשישים ולמשפחות נזקקות, אימוץ ותמיכה בנערי פנימיית עלומים, פרויקט נג"ב, פרויקט סמ"ל לקליטת עולי ברית המועצות, ותרומה ותמיכה בחוגים, רובוטיקה ותיאטרון. יחד עם אשתו, צילה, הם פועלים בתחום קליטת העלייה, ואימצו שתי משפחות המהוות חלק בלתי נפרד ממשפחתם.
 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד