המורה של המדינה: יהודית לבקוביץ', מנהלת אשכול הפיס בכפר סבא, פורשת לגמלאות לאחר יובל במערכת החינוך
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

המורה של המדינה: יהודית לבקוביץ', מנהלת אשכול הפיס בכפר סבא, פורשת לגמלאות לאחר יובל במערכת החינוך

2/07/2017
המורה של המדינה: יהודית לבקוביץ', מנהלת אשכול הפיס בכפר סבא, פורשת לגמלאות לאחר יובל במערכת החינוך

בימים אלה עם צאתה לגמלאות סוגרת לבקוביץ' מעגל, אותו החלה כתלמידה בכפר סבא. לבקוביץ' כיהנה במגוון רחב של תפקידים חינוכיים במערכת החינוך בעיר ביניהם: מורה למדעים בחטיבות הביניים, רכזת שכבה, סגנית מנהלת ומנהלת אשכול הפיס בעיר.

 

בטקס חגיגי ורב משתתפים נפרדו מיהודית לבקוביץ', מנהלת אשכול הפיס בעיר שפרשה לגמלאות לאחר יובל במערכת החינוך בעיר.  יהודית לבקוביץ', בת לניצולי שואה, נשואה ליונתן ולה שני בנים ו- 4 נכדים. לבקוביץ' נולדה ברעננה וכילדה למדה בפנימיית אונים בכפר סבא. בהמשך, חזרה לעיר ובנתה בה את הקריירה החינוכית שלה, והשפיעה רבות על תלמידי ותושבי כפר סבא.


יהודית הקדישה יובל מחייה לעשייה חינוכית, כשהחלה את דרכה כמורה למדעים בחטיבת הביניים שז"ר. בהמשך כיהנה במגוון תפקידים נוספים במערכת החינוך, ביניהם, מורה למדעים בחטיבות הביניים, רכזת שכבה, סגנית מנהלת, וב-20 שנים האחרונות שימשה כמנהל אשכול הפיס בעיר ובתקן סגנית מנהלת חטיבת בר- לב.     


בתפקידה באשכול הפיס יזמה פרויקטים מגוונים: "גם אני יכול" עבור ילדים עם מוגבלויות, פרויקט ההנצחה "סיפורו של חייל", זהירות בדרכים במדע ועוד. על פרויקטים אלה זכתה בפרסים של משרד החינוך ומכון ויצמן למדע. יתרה מזאת, ב- 2010 זכתה בתואר "המורה של המדינה".


בטקס שנערך לכבוד יהודית לבקוביץ', אמר צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר, כי "קשה לסכם יובל ביעף ובכמה משפטים. שנים שהיו מלאות וגדושות בעשייה, ובפעילות משמעותית ותורמת. זו זכות שאנשים כמוך הינם חלק בלתי נפרד מהעשייה העירונית והתרבותית. הנך מוכשרת, אינטליגנטית, חברותית, מעורבת, אהובה על עובדיך ועל הקולגות, שאפתנית ופעלתנית. בולטת באישיותך האמונה בכל אדם בכל גיל, והיה חשוב לך למצות ולראות את האור הטמון בכל ילד וילדה. בשמי ובשם העיר כפר סבא אנחנו מוקירים היום את פועלך למען העיר"


אושרת גני גונן, מנכ"לית העירייה הוסיפה ובירכה, "לפני הכל את מורה, שאהבת הלימוד זורמת בעורקיה ומכוונת את דרכיה. טיפחת את תלמידייך באופן אישי והותר חותם בחייהם, גם שנים רבות לאחר שסיימו את לימודיהם. את מסיימת קריירה חינוכית רבת שנים בכפר סבא, ובהכירי אותך ואת האנרגיות המופלאות שלך, אני בטוחה שזה לא הסוף ושתמשיכי לפעול ולעשות למען החברה. אני מאחלת לך הנאה ונחת בתקופת הפנסיה, ובטוחה שתמלאי את ימייך בתחביבים, חברים ועשייה משמעותית בכל אפיק שתבחרי".


עובדי אשכול הפיס סיפרו על לבקוביץ' כי היא "מנהלת שיודעת להוביל ביד רמה, עם הרבה חזון ומעוף, לשלוט בכל פרט ולדרוש סטנדרטים גבוהים ביותר. בד בבד היא מסורה, מכילה, תומכת, קשובה ומרעיפה אהבה. השכלת לתת לכולנו תחושת שייכות ומשמעות, ואפשרת לנו להביא את עצמנו לידי ביטוי ולתרום. לא רק לנו, כי אם לכל באי האשכול: מורים, הורים, תלמידים וקולגות, כולם זכו להתקבל במאור פנים ולחוש שהגיעו למקום שהוא בית". 


 

(בתמונה: יהודית לבקוביץ, צלם: יונתן לבקוביץ)

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד