מ"מ וסגן ראש העיר צביקה צרפתי במכתב לשרת המשפטים איילת שקד: "לתושבי העיר יש זכות בסיסית לנשום אוויר נקי"
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מ"מ וסגן ראש העיר צביקה צרפתי במכתב לשרת המשפטים איילת שקד: "לתושבי העיר יש זכות בסיסית לנשום אוויר נקי"

2/07/2017

בימים אלה מקדמת השרה תיקון לחוק בנושא איסור הבערת פסולת

 

מ"מ וסגן ראש העיר צביקה צרפתי שלח השבוע מכתב ל לשרת המשפטים איילת שקד בנושא זיהום האוויר והסבל הרב שנגרם לתושבי העיר עקב השריפות הבלתי חוקיות של פסולת באזור השרון ולאור העובדה שחברת הכנסת מקדמת בימי אלה תיקון לחוק הניקיון, העוסק גם בנושא שריפת הפסולת .


במכתב כתב צרפתי כי, "תושבי העיר כפר סבא סובלים משריפות פסולת המתבצעת מחוץ לתחומה המוניציפאלי של העיר. מידי יום אנו עדים לתופעות של שכונות אפופות עשן כתוצאה ממפגעי השריפות. שריפות אלה, גורמות בין היתר לצריבות בעיניים, תחושת מחנק ומטרדי ריח ומהוות פגיעה קשה באיכות החיים של תושבי העיר, ולמפגעים סביבתיים קשים כגון: זיהום מקורות מים וקרקע, זיהום אויר, השחתת שטחים פתוחים ופגיעה קשה בבריאות התושבים, בטווח הקצר והארוך".


עוד הוסיף צרפתי כי, "על אף שאנו משקיעים את מיטב הכוחות למיגור ומניעה של תופעות אלו, חשוב לציין, כי מדובר בבעיה סביבתית המשפיעה על כל אזור השרון וכי סמכויות האכיפה המצויות בידינו, אינן מאפשרות טיפול יעיל ואיכותי.
ידוע לי, כי המנהל האזרחי והמשרד להגנת הסביבה פועלים בנושא זה אך לצערנו התוצאות אינן מורגשות בשטח".


בסיום מכתבו כתב כי, "אנו מאמינים שיש לנו הזכות הבסיסית לנשום אויר נקי, ולכן אנו פונים אליך לתמוך בהצעת החוק אשר ירחיב את ההגנה על הסביבה וישפר ולו במעט, את איכות חיי התושבים  שלנו".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד