לראשונה בישראל- נחנכה בכפר סבא כיכר ע"ש ארגון "צוות" לגימלאי צה"ל
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

לראשונה בישראל- נחנכה בכפר סבא כיכר ע"ש ארגון "צוות" לגימלאי צה"ל

2/07/2017

בטקס חגיגי הוסר הלוט מעל כיכר "צוות", שנמצאת בצומת הרחובות: כצנלסון- הכרמל- דה הוז. את הכיכר מעטר פסל של האמן, לב אברמסון.

 

 

בטקס חגיגי שנערך השבוע הוסר הלוט מעל כיכר "צוות", שנקראה על שם ארגון גמלאי צה"ל. הטקס התקיים במעמד מ"מ וסגן ראש העיר- צביקה צרפתי, מנכ"לית העירייה- אושרת גני גונן, תת אלוף (מיל) ויו"ר ארגון צוות- מוטי בר דגן, תת אלוף (מיל) ויו"ר מחוז השרון- עודד ארז, סגן אלוף (מיל) ויו"ר סניף כפר סבא- אלי האקר ובכירים נוספים. את הטקס הנחה יוזם המהלך וחבר ארגון צוות, סא"ל מיל' ברוך גזית, כשבסיומו הוענקו גם מגני הוקרה למי שתרם ולקח חלק במימוש היוזמה.


זו פעם ראשונה בארץ שכיכר נקראת על שם הארגון, כהוקרה לפעילותו. הכיכר ממוקמת בצומת הרחובות: כצנלסון- הכרמל- דה הוז. את הכיכר מעטר פסל של אמן הברזל, לב אברמסון, שרבים מפסליו מפארים כיכרות ברחבי הארץ. הפסל עשוי מתכת מיוחדת, ומציג דימוי של כפות ידיים חובקות ובמרכזן סמל הארגון. כמו כן, קיים הכיתוב "צוות" משני צדדיו. כמו כן, סביב הפסל ישתלו צמחים ותוקם תאורת לילה- כחוויה שובת עין, מראה עוצמתי ופסטורלי כאחד.


צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר אמר כי "חנכנו כיכר ע"ש ארגון "צוות" כאות הוקרה על פועלו של הסניף בכפר סבא. זהו הזמן והמקום להודות ולהוקיר את פועלם ההתנדבותי המבורך, אשר תורם לחיי הקהילה שלנו ומחזק אותם. אנו נעזרים רבות בכישוריהם ובניסיונם הצבאי בתרגילי חירום ובהיערכות העירונית וערכם לא יסולא מפז. יש משפט שאומר 'יש הנותנים את כל המעט אשר להם, וטנאם מלא תמיד'. אני מאחל לכל העוסקים במלאכה, בשירות הציבור, בדאגה לאחר ובשמירה על סולידאריות חברתית שהטנא שלכם יהיה תמיד מלא באושר, סיפוק ואמונה בדרכם".  


ברוך גזית, חבר הנהלת "צוות" כפר סבא, כי "עם קבלת כל האישורים התחלנו לחפש תוכן לכיכר, וחשבנו על פסל אמנותי שיבטא את מהות הארגון שלנו. כלומר, פסל שיש בו העוצמה הצבאית ביחד עם האנושיות המחבקת- ביטוי לערכי הצבא עליהם חונכנו".

 

 

בתמונה מימין: ברוך גזית, עזרא שמיע, אלי האקר, מוטי בר דגן, לב אברמסון, רחל קראוס, צביקה צרפתי, עודד ארז. (צלם: יוחנן הראל)

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד