"הבית החכם" נוסח כפר סבא
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

"הבית החכם" נוסח כפר סבא

6/07/2017

תלמידים מכפר סבא הציגו את פרויקט "הבית החכם" במסגרת התחרות הדיגיטלית- 'ארדואינו', שהתקיימה באשכול פיס למדעים ולטכנולוגיה

 

 

קבוצת תלמידים מחטיבות הביניים 'בר לב', 'שרת' ו'אלון' בכפר סבא השתתפו לאחרונה 'בארדואינו' - התחרות הדיגיטלית של מחוז מרכז, שם הציגו את פרויקט "הבית החכם".


התחרות היוקרתית התקיימה השנה באשכול פיס למדעים ולטכנולוגיה בכפר סבא.  התלמידים מכפר סבא הכינו דגם של "בית חכם" , שתפעולו נעשה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. כך לדוגמא: האור והמזגן מופעלים באמצעות חיישנים, דלת המוסך נפתחת באמצעות בלוטות', הטלוויזיה הופכת למסך מגע לכספת ועוד.


"ארדואינו", באיטלקית, הוא מיקרו בקר (מערכת מחשב המוכללת ברכיב אלקטרוני בודד), המסייע  לפיתוח פרויקטים המשלבים תוכנה עם רכיבי אלקטרוניקה. הפרויקט של מחוז המרכז חושף את הלומדים הצעירים לעקרונות העולם הדיגיטלי, שיצר מהפכה בכל תחומי החיים.  כמו כן, מתנסים התלמידים בפיתוח פרויקטים המשלבים תחומי ידע שונים: פיזיקה, אלקטרוניקה, תוכנה וחומרה.  בסיומו של היום  זכתה הקבוצה להערכת השופטים העפילה אל הגמר הארצי, ושם זכתה במקום ה- 4.  


צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר אמר כי, "תלמידי העיר כפר סבא ממשיכים להגיע להישגים גבוהים תוך הפגנת יצירתיות ומצוינות. בתחרות הציגו התלמידים פרויקט חשוב שבעתיד הלא רחוק יהיה חלק בלתי נפרד מחיינו.   אני מברך אותם על היוזמה ומאחל להם הרבה הצלחה בהמשך הדרך".


יהודית לבקוביץ', מנהלת אשכול הפיס, ציינה כי "'אם יזכה אדם להמריא לשחקים ולחקור את פלאי היקום, התפעמותו מכל אשר יראה תהיה קטנה מאוד, אלא אם כן ימצא חבר לחלוק עמו את חוויותיו'. זה משקף את הרעיון היפה של עבודת צוות קבוצתית של חוקרים שחושבים, לומדים, מעלים רעיונות עד שמגבשים נושא ותוכנית לפרויקט".  


אורנת רוטמן, מנהלת הפרויקט  אמרה כי, "אנו מודים לעיר כפר סב א ולאשכול הפיס  על אירוח התחרות הדיגיטלית.. קיבלתם את הבאים לתחרות בסבר פנים יפות ואירחתם אותם מכל הלב. לא החסרתם מאמץ כדי שתחרות מורכבת זו תתנהל באופן הראוי לשבח". 
 
(תמונה: יח"צ)


 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד