"אם לדרך": פרויקט ייחודי ומצליח בכפר סבא במסגרתו אימהות מנוסות מלוות אימהות לאחר לידה
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

"אם לדרך": פרויקט ייחודי ומצליח בכפר סבא במסגרתו אימהות מנוסות מלוות אימהות לאחר לידה

13/07/2017

עוצמה נשית

ביום חמישי האחרון התקיים מפגש מרגש לסיום שנת הפעילות בפרויקט "אם לדרך", בבית מועצת נשים.

 

 

למפגש הוזמנו יולדות, אימהות לתינוקות ששיתפו בתהליך המשמעותי שחוו מול המתנדבות והמשמעות בקבלת התמיכה בתקופה זו שלאחר הלידה. פרויקט "אם לדרך" החל את דרכו לפני כ- 7 שנים, והוא מתקיים בשיתוף פעולה של יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, מועצת נשים והמחלקה לעבודה קהילתית אגף רווחה, קהילה ונוער. הפרויקט נולד מתוך ההכרה כי נשים אחרי לידה זקוקות לתמיכה רגשית, מנטלית ופיזית כשהן מגיעות מבית היולדות לביתן. הפרויקט התפתח, ועד כה הוכשרו כ- 70 אימהות מתנדבות. מתחילת הפרויקט ועד היום כ- 1000 יולדות קיבלו מענה, ליווי ותמיכה.


ייחודיותו של הפרויקט בכפר סבא נעוצה בעובדה שכל המתנדבות עוברות הכשרה מקצועית וצמודה, כשבין היתר נלמדים הנושאים: שנת הילוד הראשונה, צרכי האם וצרכי התינוק, ביטחון ובטיחות, הלך המחשבה האימהי וגורמי סיוע רלבנטיים בקהילה, המתנדבות עוברות ליווי קבוצתי תומך אחת לחודש ומקבלות ליווי אישי אחת לשבוע. כל יולדת זוכה לביקור אישי עם רכזת הפרויקט, שלאחריו ובהתאם לצרכים, לאישיות, לקשיים ולאתגרים מותאמת לה מתנדבת. הן נפגשות על בסיס שבועי למספר שעות ובמשך 4 חודשים, במסגרתם המתנדבת מהווה אוזן קשבת ותומכת בחוויה של היולדת לאחר הלידה. לעיתים הן מטיילות יחד, מאפשרות לה לנוח, עוזרות לה לטפל בתינוק, מלוות אותה לטיפת חלב, משוחחות ומקשיבות.


צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר אמר כי "עיריית כפר סבא רואה ומבינה את הצורך של ההורים בתחילת דרכם, ותומכת בהורות ראשונית. הפרויקט קם מתוך ההבנה שיש לתת תמיכה רגשית, מנטלית ופיזית לנשים לאחר לידה. לכן, אנו מעניקים רשת תמיכה מלאה בפרויקט, שגדל משנה לשנה".


פז רענן, מנהלת ורכזת מקצועית של הפרויקט ומטפלת באמנות, מדריכת הורים ומשפחה אמרה כי "אימא שמבקשת עזרה של מתנדבת מאם לדרך היא אימא שמטיבה עם עצמה ומעודדת את האימהות הפנימית שבה. לבקש עזרה זו חוזקה ואינה חולשה. המתנדבות הן נשים ערכיות עם לב רחב ונתינה, שמאמינות ברשת קהילתית ובעשייה למען הקהילה. התוכנית הוקמה עם המון מחשבה והבנה שאישה לאחר לידה נמצאת בחוויה של בלבול ומצוקה, והשנה הראשונה בחייו של התינוק היא מאוד משמעותית. אני מאמינה שאחת המתנות שאישה יכולה להעניק לאימא צעירה היא תמיכה, הקשבה וליווי בחוויות העוצמתיות שהיא חווה בתקופה שלאחר הלידה".  


בחודש ינואר 2018 יצא קורס הכשרה נוסף למתנדבות, פרטים נוספים באתר מועצת נשים כפר סבא: https://www.kswomen.co/

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד