עיריית כפר סבא הפעילה בחודש יולי את פיילוט גני היול"א, והוא הוכתר כהצלחה
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

עיריית כפר סבא הפעילה בחודש יולי את פיילוט גני היול"א, והוא הוכתר כהצלחה

2/08/2017

את הפיילוט העבירה החברה העירונית לתרבות ופנאי בכ- 37 גנים ברחבי העיר.

 

עיריית כפר סבא באמצעות החברה העירונית לתרבות ופנאי הפעילה בחודש יולי את פיילוט גני היול"א בכ- 37 גנים ברחבי העיר, והוא הוכתר כהצלחה. בכלל הגנים נרשמה שביעות רצון גבוהה הן של הורי הילדים והן של הצוות החינוכי מהפיילוט ומהתכניות שהועברו במהלך חודש זה. 


במסגרת זו עברו הילדים כחלק מפעילויות הקייטנה את התכנית "בארץ התווים", העוסקת במילים של מוסיקה, צלילים ומנגינה. התכנית הקנתה לילדים מושגי ייסוד במוסיקה, ומטרתה ליצור סקרנות בקרב הילדים בתחום זה. חשוב לציין כי עבור התכנית הופקה חוברת הפעלה מסודרת שכללה את המידע בנושאים אלה, את הפעילויות המוצעות ואת רשימת הציוד הדרושה שנרכשה מבעוד מועד לכל גן. 


יתרה מזאת, השתתפו הגנים בתכנית "שמח ביולי" בשיתוף אגף החינוך ואגף התרבות. תכנית זו כללה מגוון פעילויות בהן קיבלו הילדים תכנית העשרה מהנה כתוספת לפעילויות הקיימות, ביניהן: ההצגה "גומות החן של זהר", פעילות אמנות פלסטית בגלריה העירונית, הכרת עולמו של האדם הקדמון ומשחקים עתיקים במוזיאון כפר סבא, פעילויות מחול ומוסיקה ועוד. 


לקראת פתיחת שנת הלימודים ותחילת הפעלת תכנית היול"א החדשה חשוב לציין כי החברה לתרבות ופנאי עמלה על תכנית לימודים שנתית בשיתוף הצוות הפדגוגי, כשמודל ההפעלה החדש יכלול:


צוות הפיקוח הקיים כיום, ימשיך בעבודתו ויהיה אחראי על כל הגנים ללא קשר להפעלת המודל החדש. בנוסף, בגני הפיילוט יפעל פיקוח הדוק על אשכול גנים של רכזת מטעם החברה לתרבות ופנאי. מדובר על נשות חינוך בעלות תארים רלוונטיים שילוו את הצוותים החינוכיים בגנים: מתן מענה להורים, השלמת חוסרים בגנים, התאמת החומרים החינוכיים לגנים, וקיום קשר ישיר עם המדריכה הפדגוגית, הפסיכולוגית והמפקחת על הגן.


במהלך השנה יתקיימו פגישות צוות חודשיות של מנהלות האזור עם הצוותים החינוכיים לבניית תכניות חינוכיות המותאמות באופן ייחודי לגן ולילדים. כמו כן, את הצוותים החינוכיים תלווה מדריכה פדגוגית בעלת תואר שני בחינוך לגיל הרך, ותבנה יחד עם צוותי הגנים את התכנית החינוכית המתאימה. בשעות אחר הצהריים יעברו הילדים תכניות העשרה ופנאי חינוכיות.


צביקה צרפתי מ"מ וסגן ראש העיר "עיריית כפר סבא רואה לנגד עיניה את רווחתם וטובתם של הילדים ולכן פועלת באופן מתמיד לשיפור התנאים. לקראת פתיחת שנת הלימודים עמלה החברה העירונית לתרבות ופנאי על תכנית העשרה משודרגת לגני היול"א, שתהווה עבור הילדים לא רק תכנית חינוכית כי אם גם חוויה משמעותית, מעשירה וחווייתית. בברכת שנת לימודים מוצלחת ופורייה". 


ורד קופלוביץ', מנהלת תחום הגיל הרך בחברה העירונית לתרבות ופנאי, "עמלנו על התכנית המוצעת זמן רב על ידי הצוות הפדגוגי, החברה לתרבות ופנאי ומחלקת גני הילדים. אנו כצוות חינוך בוחנים כל העת כיצד ניתן לשפר ולייעל את המפגש והחוויה של ילדי הגן ושל הצוות, ואנו פועלים על מנת לנתב את המשאבים הקיימים בצורה הטובה ביותר".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד