צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר, במכתב אל מנהל רשות המים, גיורא שחם
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר, במכתב אל מנהל רשות המים, גיורא שחם

2/08/2017

"עודפי הקולחים והשפכים הזורמים ממתקן טיהור השפכים דרום השרון זולגים כדבר שבשגרה ובכך מסבים נזקים חמורים לסביבה.

יש לפעול בנחישות ולהיעזר בכל האמצעים העומדים לרשותכם על מנת להביא להשלמת הקמתו והפעלתו המלאה של מתקן טיהור השפכים החדש"


צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר, העביר לאחרונה מכתב דחוף אל מנהל רשות המים, גיורא שחם, בדרישה לטפל במתקן טיהור השפכים דרום- שרון. מזה תקופה ארוכה אל מתקן טיהור זה מגיעה כמות שפכים, מידי יום, הגדולה מיכולת הקיבול שלו. כתוצאה מכך מוזרמים שפכים על בסיס יומי לנחל קנה, ולבסוף אל נחל הירקון הגורמים למפגעים סביבתיים חמורים ביותר. 


חשוב לציין כי על רקע התגבשות תכנית להתמודדות דחופה עם המצב ברשות המים, הודיע לאחרונה תאגיד פלגי שרון כי יהיה מוכן לקלוט, כחלק מפתרונות הביניים, כ- 7,000 קוב מים ביום למתקן טיהור השפכים כפר סבא- הוד השרון. זאת במטרה לסייע למצב החמור ולתת מענה מיידי. 


במכתבו קרא מ"מ וסגן ראש העיר, למנהל רשות המים להביא להשלמת הקמתו והפעלתו של מתקן טיהור השפכים דרום השרון החדש, וציין כי "בפגישותינו עם המשרד להגנת הסביבה אשתקד דובר על כך שהמט"ש החדש יחל את עבודתו בימים אלו, אך ניכר כי המציאות אינה כך למרבה הצער. בשל כך אני סבור שיש לפעול בנחישות שמט"ש דרום שרון יפעיל את פתרונות הביניים שסוכמו בהקדם. לצד זאת יש לפעול בנחישות ולהיעזר בכל האמצעים העומדים לרשותכם על מנת להביא להשלמת הקמתו והפעלתו המלאה של המתקן החדש".

עוד הוסיף כי "עודפי הקולחים והשפכים הזורמים ממתקן הטיהור דרום שרון זולגים כדבר שבשגרה ובכך מסבים נזקים חמורים, הן לסביבה והן לתושבי האזור, והיקפם המלא של נזקים אלו טרם התגלה. תושבי הסביבה, וביניהם תושבי כפר סבא, סובלים ממפגעי זיהום אויר וקרקע שפוגעים באיכות חייהם"

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד