עיריית כפר סבא מתנגדת להקמתן של תחנות כוח מבוססות גז טבעי שעתידות להיבנות באיזור העיר כפר סבא
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

עיריית כפר סבא מתנגדת להקמתן של תחנות כוח מבוססות גז טבעי שעתידות להיבנות באיזור העיר כפר סבא

2/08/2017

אשרת גני גונן, מנכ"לית העירייה: "אנו סבורים כי בתהליך בחירת מיקום תחנות הכוח המוזכרות לעיל, לא הובאו השיקולים המתאימים ולא התקיים שיתוף העירייה. אנו נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו במטרה למנוע את הקמתן של תחנות אלה"


עיריית כפר סבא מתנגדת למהלך המתוכנן להקמתן של שתי תחנות כוח על בסיס גז טבעי שעתידות להיבנות בקרבה לעיר. בהקשר זה, לאחרונה, נפגשו נציגי העירייה עם נציגי חברת ריינדייר אנרגיה בע"מ, שעתידה להקים את תחנת הכוח "מפגש השלום", ובה הביעה מנכ"לית העירייה, אשרת גני גונן, את התנגדותה הנחרצת של העירייה להקמת תחנות אלה. הסיבה להתנגדות היא זיהום האוויר שהן מביאות עמן, זאת בייחוד לאור המפגעים הסביבתיים באזור, ואי הבאת השיקולים הרלוונטיים בעת בחירת מיקום התחנות.


חשוב לציין כי בעוד שתחנות כוח מבוססות גז טבעי מזהמות פחות מתחנות כוח מבוססות פחם, הרי שהן עדיין קולטות זיהומים במידה לא מבוטלת. מסיבה זו, קיימת חשיבות להביא בחשבון פרמטרים סביבתיים קיימים, והשלכות פוטנציאליות על איכות חיי תושבי האזור כשיקול מכריע בבחירת מיקום הקמת התחנה.


כאמור, באזור כפר סבא עתידות להיבנות שתי תחנות כוח. הראשונה, "מפגש השלום" של חברה ריינדייר אנרגיה בע"מ הממוקמת לצד נווה ימין, עתידה לייצר חשמל בהיקף של עד 1300 מגה וואט. תחנה נוספת עתידה לקום בצור נתן של חברת אדלטק אנרגיה ותשתיות בע"מ, ועתידה לייצר 1260 מגה ואט חשמל. 


ההתנגדות מגיעה על רקע החלטת הממשלה מחודש פברואר השנה בדבר הקמתה של תשתית לאומית לייצור חשמל, במסגרתה יוקמו תחנות כוח על בסיס גז טבעי. במסגרת זו הסמיכה הממשלה גופים שמטרתם להכין תשתית לאומית לפרויקט ייצור חשמל מגז טבעי אותה יגישו לוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל). הסיבה לכך היא שהממשלה מעודדת ייצור חשמל בגז טבעי ושימוש במשאבים טבעיים על מנת להגדיל את משק החשמל בישראל, ולהתמודד עם המחסור הצפוי באנרגיה. 


צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר, "עיריית כפר סבא בחרה לקדם חזון לעיר ירוקה וסביבתית, וככזאת אנו עושים מאמצים כבירים להתמודד עם מפגעי זיהום האוויר בסביבתנו, אף שאין זה בתחום אחריותנו. אנו נוביל בנחישות ובשיתוף מלא של תושבי העיר את המאבק במפגעים באזורנו, ובכללם המאבק בהקמת תחנות הכוח מבוססות הגז".  


אשרת גני גונן, מנכ"לית העירייה, "בתקופה האחרונה אנו עדים למפגעים סביבתיים רבים מחוץ לעיר כפר סבא, שלהם השפעה ניכרת על איכות חיי תושבינו. כמו כן, אנו סבורים כי בתהליך בחירת מיקום תחנות הכוח המוזכרות לעיל, לא הובאו השיקולים המתאימים ולא התקיים שיתוף העירייה- שכן לא היו נבחרים המיקומים הנוכחיים להקמת התחנות. אנו נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו במטרה למנוע את הקמתן של תחנות אלה, לרווחת חיי תושבינו".  

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד