בביה"ס "סורקיס" לוקחים אחריות
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

בביה"ס "סורקיס" לוקחים אחריות

6/09/2017

תלמידי בית הספר "סורקיס" יקיימו פעילות התנדבותית בקהילה בשנת הלימודים החדשה

 

בתמונה- בית הספר "סורקיס"

 

תלמידי ביה"ס "סורקיס" בכפר סבא, בני כל הגילאים ייקחו חלק בפעילות התנדבותית למען הקהילה- זאת על פי מודל התנדבותי חדש בבית הספר במסגרתו כל שכבה תנדב למען הקהילה. פעילות זו מגיעה על רקע האג'נדה הבית ספרית שכדי לחנך לערכים כמו נתינה, דאגה, מנהיגות ואחריות, חשוב שהתלמידים ייקחו חלק בפרויקט התנדבותי. במסגרת זו הם יסייעו לאחר ובמקביל ילמדו ויפתחו את אישיותם.


במסגרת זו מתקיים מודל התנדבות בבית הספר שעל פיו כל שכבה בבית הספר מתנדבת בפרויקט או ארגון התנדבות שונה. בשנים האחרונות ולאור קיומו של המודל נמצא כי ההתנדבות יכולה לשנות את מפלס הביטחון העצמי, תחושת המסוגלות והנתינה לאחר- וזאת במתן הזדמנות להעניק מכל הלב.


שכבת כיתות א' תתנדב במועדון הגמלאים "סירקין" ובמסגרתה יערכו פעילויות משותפות עם חברי המועדון ביניהם: יצירה, ספורט, שירה בציבור ועוד. שכבת ב' תתנדב בגינה הקהילתית הסמוכה לבית הספר, והילדים ילמדו על פיתוח הגינה ויתמקדו בנושאי הסביבה והקיימות. כמו כן, שכבת ג' תשתתף בפעילות עמותת "הזן את הכל" אשר מחלקת מזון למשפחות נזקקות בעיר.


בהקשר זה, שכבת ד' תיקח חלק בפעילותה של עמותת "אוהלי קידר" במסגרתה יארזו חבילות מזון למשפחות. יתרה מזאת, שכבת כיתות ה' תתנדב בגני הילדים "הניה", "סביונים" ו"ששון" שם הם יבקרו ויעבירו פעילות ייחודית. שכבת ו' תתנדב במועדון "שורדי השואה" שם הם יעבירו מפגשי שיח, פעילויות יצירה, ציון חגים ומועדים וכדומה.


צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר, "אני גאה שבכפר סבא יש קהילה מתנדבת, ואנו פועלים להשריש את ערכי ההתנדבות כבר בגיל הצעיר. בכפר סבא קיימים 24,000 מתנדבים ביותר מ- 100 ארגונים. מתוכם 76% הם בני נוער המתנדבים בפעילויות ובארגונים המוצעים בעיר. אני מברך על יוזמת בית הספר, שתגדיל בעתיד את הקהילה התומכת בעיר". 


ניצה אורלי אבידר, מנהלת בית הספר, "התלמידים לוקחים אחריות, ותלמיד שלוקח אחריות הופך למנהיג. ההתנדבות מעניקה תחושת מסוגלות בעלת ערך עצום לביטחון העצמי, וכמובן תורמת לאחר במקומות בהם הוא זקוק לעזרה".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד