60 תלמידי בית הספר הירוק ע"ש שמעון פרס ז"ל בכפר סבא השתתפו בטקס הרשמי לזכרו
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

60 תלמידי בית הספר הירוק ע"ש שמעון פרס ז"ל בכפר סבא השתתפו בטקס הרשמי לזכרו

19/09/2017

הטקס התקיים בהר הרצל בירושלים במעמד נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ומשפחת פרס

 

תלמידי בית הספר הירוק בטקס

 

60 תלמידי בית הספר הירוק בכפר סבא הקרוי ע"ש נשיא המדינה לשעבר, שמעון פרס ז"ל, השתתפו בטקס ממלכתי שציין שנה לפטירתו. הטקס התקיים במעמד נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ומשפחת פרס, ונערך בהר הרצל בירושלים. מקהלת בית הספר בניצוחה של ליאת ניסן, פתחה את הטקס עם השיר "אמן" המסמל את חזונו של פרס לדו קיום ולמסר של שלום, ורגשו את כלל המשתתפים.


התלמידים שהוזמנו להשתתף בטקס כבר בחופשת הקיץ, מיד נענו בחיוב והחלו להתכונן על השירה כבר בהלך החופש הגדול. הילדים סיפרו כי הם מאוד התרגשו להשתתף בטקס ממלכתי במעמד בכירי המדינה, וציינו כי זו הזדמנות גדולה עבורם.


בית הספר הירוק בכפר סבא ממוקם בשכונת הזמר העברי, והיה לבית הספר הראשון בישראל שנבנה בתקן ההסמכה האמריקאי המחמיר בעולם. התכנון והביצוע הושתתו על אלמנטים סביבתיים כמו: שימוש בחומרים בעלי תקן ירוק, מערכת אנרגיה גיאותרמית, בידוד מעטפת המבנה, שימוש בהצללה, תאורה ואוורור טבעיים ועוד. הוא החל להיקרא ע"ש שמעון פרס החל מהשנה הקודמת, לאחר פטירתו, כשבמעמד חגיגי ובליווי משפחת פרס נחשף שמו.


צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר, "זהו כבוד גדול שתלמידינו נבחרו להשתתף בטקס הממלכתי לציון שנה למותו של שמעון פרס ז"ל. אין ספק כי חזון בית הספר מתכתב עם תפיסת עולמו של פרס לדו קיום, לשלום ולהגשמת חלומות. כך גם שיקף השיר שבחרה מקהלת בית הספר. אני מברך את התלמידים, ומאחל להם ולכל תלמידי כפר סבא שנה טובה ובהצלחה בלימודים".  


עליזה סוקול, מנהלת בית הספר, "נפלה בחלקנו ההזדמנות להיות שותפים לטקס במעמד כל כך חשוב של אדם מיוחד שהשפיע רבות על החברה והתרבות בישראל. הילדים התרגשו מאוד מההזדמנות שניתנה להם, וריגשו מאוד את היושבים בקהל בשירתם".

 

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד