תלמידי כיתות י"ב מהתיכון הטכנולוגי אורט ע"ש יצחק שמיר ניקו את בית העלמין הישן בעיר לקראת יום הכיפורים
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תלמידי כיתות י"ב מהתיכון הטכנולוגי אורט ע"ש יצחק שמיר ניקו את בית העלמין הישן בעיר לקראת יום הכיפורים

26/09/2017
תלמידי כיתות י"ב מהתיכון הטכנולוגי אורט ע"ש יצחק שמיר ניקו את בית העלמין הישן בעיר לקראת יום הכיפורים (הגדל תמונה)

מדובר במסורת הנהוגה בבית הספר מזה 5 שנים במסגרתה התלמידים מנקים ומטפחים את בית העלמין הישן בעיר לקראת יום כיפור, בו נוהגים רבים לפקוד את בתי העלמין


כ- 20 תלמידים מכיתות י"ב מתיכון הטכנולוגי אורט ע"ש יצחק שמיר בכפר סבא בהובלתו של המורה רוני ספרנצ'יק, שהתנדבו לנקות ולטפח את בית העלמין הישן בעיר לקראת יום הכיפורים,. מדובר במסורת בית ספרית שמתקיימת מזה כ- 5 שנים, במסגרתה התלמידים מנקים את בית העלמין לאורך כל השנה: מדליקים נרות זיכרון, חולקים כבוד לנפטרים, ומכינים אותו לקראת הגעתם של מבקרים רבים ביום הכיפורים. 


במקביל יצאו התלמידים גם להתנדבות בשיתוף עמותת "לתת". במסגרת זו, הכינו התלמידים מארזי מזון למשפחות נזקקות בעיר יחד עם עמותת "הזן את הכול" הפועלת בכפר סבא. כמו כן, אספו מצרכים לחג ברשתות השיווק והסופרמרקטים. בחודש הקרוב צפויות מספר התנדבויות נוספות במועדוני הקשישים.  


פעילויות ההתנדבות מתקיימות כחלק מהמעורבות החברתית בתכנית הלימודים. נוסיף כי עיריית כפר סבא באמצעות המחלקה למשאבי התנדבות פועלת רבות לקידום ההתנדבות בעיר, ומעודדת יוזמות התנדבות בבתי הספר. לאחרונה אף החל מודל ההתנדבות ה- 6 שנתי, במסגרתו ייקחו חלק בפעילות התנדבות תלמידים החל מכיתה ז', וזאת בהמשך לפעילויות התנדבותיות בבתי הספר היסודיים. 


צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר, "פעילויות ההתנדבות של תלמידי בית הספר חיממו את ליבי, ובייחוד לאור תקופת חגי תשרי. העיר כפר סבא התברכה בבני נוער מתנדבים המעניקים לקהילה, כש- 80% מתנדבים בארגונים והעמותות בעיר. אני מברך את התלמידים והתלמידות בעיר כפר סבא לשנה טובה, מוצלחת ופורייה".


יצחק קליין, מנהל בית הספר, "תלמידי בית הספר מאוד פעילים, ויודעים לתת באהבה גדולה לאחר. חלק מהאג'נדה בבית הספר הוא להיות חלק מהקהילה שסובבת אותנו, ולפתח מנהיגות של הנוער בקהילה בה הם חיים. אני מאחל לכולם שתהיה שנה טובה, בריאה, מוצלחת ומלאה  בהישגים".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד