לומדים מהכפר סבאים: מנהלי תכנית "עיר ללא אלימות" ממחוז הצפון הגיעו לכפר סבא לביקור לימודי
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

לומדים מהכפר סבאים: מנהלי תכנית "עיר ללא אלימות" ממחוז הצפון הגיעו לכפר סבא לביקור לימודי

27/09/2017
לומדים מהכפר סבאים: מנהלי תכנית "עיר ללא אלימות" ממחוז הצפון הגיעו לכפר סבא לביקור לימודי (הגדל תמונה)

המודל הכפר סבאי של תכנית 'עיר ללא אלימות' הפך בשנים האחרונות למודל למידה ארצי ומנהלים רבים מגיעים על מנת ללמוד איך ליישם את עקרונותיו במחוזותיהם.

 

מנהלים חדשים, שהחלו זה עתה את תפקידם בתוכנית 'עיר ללא אלימות' של המשרד לביטחון פנים במחוז הצפון הגיעו לעיריית כפר סבא על מנת ללמוד מקרוב על המודל המקומי שזוכה להצלחה והוקרה רבה. את התוכנית העירונית של 'עיר ללא אלימות' בכפר סבא מובילה שרון ג'ורג'י.


המודל הכפר סבאי בתכנית 'עיר ללא אלימות' של המשרד לביטחון פנים הפך בשנים האחרונות למודל למידה ארצי, ששם דגש על יצירת שפה עירונית, מערך ביטחון מותאם ואפקטיבי ושותפות עירונית רחבה. במהלך היום למדו המנהלים החדשים על האסטרטגיה הניהולית של 'עיר ללא אלימות' בכפר סבא, על החזון, המטרות ויעדי התכנית בעיר. בתוך כך גם על הקשר ההדוק ושיתוף הפעולה הפורה בין הרשות המקומית למשטרה, ועל התגייסות תושבי העיר למערך הביטחון מתוך תחושת שייכות ואחריות הדדית. המנהלים החדשים נפגשו במהלך היום עם גורמים שונים בעירייה, שסיפרו על הסינרגיה בין יחידותיה של העירייה והפעולות המשותפות שעושים כולם יחד על מנת להפחית את מקרי האלימות ובמטרה לספק לבני הנוער פעילות פנאי איכותית חלופית.,


חשוב להדגיש כי לאורך השנה קיבלה העיר כפר סבא הכרה ארצית על המודל העירוני, ואף הציגה אותו בפני השר לביטחון פנים, מפכ"ל המשטרה והסגל הבכיר של המטרה הארצי. תכנית 'עיר ללא אלימות' כפר סבא החלה את פעילותה בעיר בשנת 2009, ומאז מקיימת במסגרת זו פעילות ענפה בכל התחומים הקשורים לחיזוק תחושת המוגנות והאקלים המיטבי בעיר, ביניהם: פעילויות מניעה והסברה בתחומי החינוך, הפנאי והרווחה, הכשרות צוותים מקצועיים, שיתוף פעולה עם המשטרה ואגף הביטחון בהיערכות לחופשת הקיץ, קמפיינים ופרסומים.


צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר, "המודל הכפר סבאי לתכנית 'עיר ללא אלימות' בהובלתה של שרון ג'ורג'י מהווה גאווה לעיר ולתושביה. כפר סבא היא עיר בטוחה ושוקקת פעילות  והתכנית, שפועלת בעיר מזה שנים רבות, מאפשרת לכלל הגורמים העירוניים למנף את העשייה המשותפת בתחום המניעה והביטחון האישי לרווחת הקהילה. אנו מקדמים בברכה שיתופי פעולה עם רשויות נוספות, ומעניקים חשיבות רבה ללימוד מהניסיון שנצבר בעיר". 


שרון ג'ורג'י, מנהלת תכנית 'עיר ללא אלימות', "עיריית כפר סבא שמה לה למטרה ליצור מערך עירוני אפקטיבי ומותאם בו כלל גורמי הרשות והאכיפה דואגים לביטחון התושבים ולתחושת מוגנותם. מעורבות התושבים במערך הביטחון מחזק את החוסן העירוני שלנו ושל ילדינו. המודל העירוני הפך למודל ארצי, ואנו שמחים לחלוק את הידע עם הקולגות בכל הארץ. שנה בטוחה לכולם

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד