תלמידי כיתות א' בבתי הספר, אופירה נבון והדמוקרטי, בכפר סבא לומדים יחד ביער קפלן
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תלמידי כיתות א' בבתי הספר, אופירה נבון והדמוקרטי, בכפר סבא לומדים יחד ביער קפלן

3/10/2017

במערכת החינוך בכפר סבא שמים דגש על פעילות חוץ במטרה לנתק את הילדים שנמצאים כל העת בסביבת המסכים ולהדגיש את החיבור העמוק לטבע ולחשיבותו בחיינו

 

פעילות תלמידים ביער קפלן 

 

תלמידי כיתות א' בבתי הספר היסודיים: אופירה נבון והדמוקרטי בכפר סבא לומדים יחד את שיעורי המדעים והטכנולוגיה ביער קפלן. זאת מתוך האמונה כי למידה משמעותית יותר תתקבל מתוך למידה חווייתית והוראה מגוונת. שיתוף הפעולה בין בתי הספר כולל גם: יום מסלולים ייחודי לקורסי בחירה, טקסים ממלכתיים ועוד. 


השיעורים ביער מאפשרים לתלמידים לצאת מהאזור המוכר והנוח שאליו הם רגילים, שבו הכול מובנה ומוכן לקראתם. כלומר, הם יוצאים למרחב פתוח וחדש המזמן התנסויות חדשות, מפתח את הסקרנות ומהווה קרקע פורייה לחקר הסביבה. כמו כן, הוא מאפשר להם ליצור את המשחק החופשי שלהם מתוך עולמם הפנימי והמלא דמיון, שאינו מקבע אותם אל תוך תבניות מאוד ברורות.


בהקשר זה, המרחב הטבעי הפנוי מעומס של גירויים מאפשר לילדים את המקום להתעמק בעשייה. התלמידים זוכים למרחב ושקט למשחקים קבוצתיים במרחב הפתוח, דבר המאפשר אינטראקציה חברתית מתוך פיתוח יכולות חברתיות. תפקיד המורה ביער משתנה, והוא הופך למתווך ולתומך בעשיית התלמידים.


במערכת החינוך בכפר סבא שמים דגש על פעילות חוץ, שחלק ממטרותיה- לנתק מעט את הילדים שנמצאים כל העת בסביבת המסכים ולהדגיש את החיבור העמוק לטבע ולחשיבותו בחיינו.


צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר, "עיריית כפר סבא בהובלת אגף החינוך רואה חשיבות עליונה בחינוך העירוני, ומברכת כל יוזמה של הצוותים החינוכיים בפעילויות חדשות, מגוונות ומעשירות. אני מברך על שיתוף הפעולה בין בתי הספר באמצעותו הילדים מתנסים באינטראקציות חברתיות חדשות, וזוכים ללמוד יחד במגוון רחב של שיטות לימודיות".


לילך ביטי, מנהלת בית הספר, "שיתוף הפעולה בין בתי הספר מפרה את התלמידים ומזמן להם התנסות חדשה. ניכר אצל הילדים כי הם מצפים ומתרגשים לקראת השיעורים ביער, ואין ספק כי התלמידים והצוותים זהו להזדמנות קסומה ליצירת למידה חווייתית ומשמעותית".  

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד