פייק ניוז מדעי: כנס למורי המדעים בבתי הספר בעיר התקיים באשכול הפיס בכפר סבא
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

פייק ניוז מדעי: כנס למורי המדעים בבתי הספר בעיר התקיים באשכול הפיס בכפר סבא

3/10/2017

במסגרת הכנס התקיימה הרצאתו המעניינת של ד"ר ארז גרטי בנושא המדע בראי התקשורת, חולק למורים שי לפתיחת השנה ונערך סיור באשכול הפיס.

 

כנס למורי המדעים בבתי הספר בעיר התקיים באשכול הפיס בכפר סבא

 

עיריית כפר סבא בשיתוף אשכול הפיס בעיר קיימו לאחרונה כנס מקצועי לכלל מורי המדעים בבתי הספר. במהלכו התקיימה הרצאתו הייחודית של ד"ר ארז גרטי, ראש תחום תקשורת ומדע במכון דוידסון, בנושא: פייק ניוז מדעי- המדע בראי התקשורת. הכנס התקיים במעמד- סגן מנהלת אגף החינוך, יהורם לוי, ומפקחת המדעים באזור מרכז, ד"ר נורית בר יוסף.


קהילת מורי המדעים מבתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכונים, התכנסו למפגש ראשון לשנת תשע"ח. מטרת המפגש, ליצור קהילת מורים חולמת, יוזמת ומפרה, אשר תוביל לבניית שיתופי פעולה ופרויקטים מדעיים לקידום המקצוע בקרב תלמידי העיר.


בהרצאתו של ארז גרטי שמעו המשתתפים על הדרך בה מתארת התקשורת מחקרים מדעיים- מחד, חיי נצח, ומאידך מוות בייסורים. כמעט מידי יום מופיעות כותרות בולטות באמצעי התקשורת על מחקרים חדשים שמתפרסמים, שאינן מתארות את המחקר בהכרח. בהרצאה קיבלו המורים סל של כלים ביקורתיים פשוטים, שבאמצעותם ניתן למצוא את הכשלים בדיווחים ולהתייחס אליהם בפרופורציות המתאימות. בסיום הכנס קיבלו המורים שי לפתיחת השנה החדשה וסיירו באשכול הפיס.


צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר, "אנו מאמינים כי החינוך חיי לעמוד בראש סדר העדיפויות העירוני כמפתח לעיר איכותית יותר המיטיבה עם תושביה, ולכן אנו משקיעים בה משאבים רבים. מערכת החינוך בכפר סבא היא מהטובות בארץ, והתברכה בהון אנושי, איכותי ומצוין של אנשי חינוך. אני מברך על הכנס שהתקיים שלא נועד רק להעשיר את מורי המדעים, כי אם גם ליצור עבורם קהילה תומכת בה יוכלו לחלוק רעיונות לקידום המדעים בעיר".


רויטל נאמן יהל, מנהלת אשכול הפיס, "שמחנו לראות את ההיענות הגדולה של קהילת מורי המדעים בעיר כפר סבא אשר הגיעו לכנס. אשכול הפיס הינו מרכז מדעים המקדם למידה חדשנית ומתקדמת העשירה באמצעים לחקר והתנסות המעודדים את התלמידים ללמידה פעילה ועצמאית. שמנו לנו למטרה לחשוף, להעשיר ולקדם את תלמידי העיר בסוגיות מדעיות וטכנולוגיות מתקדמות ומרתקות".

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד