עיריית כפר סבא פותחת לציבור הרחב מרכז לאמנות ולקיימות במבנה בריכת המים
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

עיריית כפר סבא פותחת לציבור הרחב מרכז לאמנות ולקיימות במבנה בריכת המים

25/10/2017

• המרכז החדש יקיים פעילות חינוכית הממוקדת בחינוך חזותי, תוך חשיפה לאמנות, מדע וקיימות.

• עלות הקמת המרכז החדש עומדת על כ- 8 מיליון ₪

 

מרכז ארטקיימא


עיריית כפר סבא בשיתוף מפעל המים ומשפחת שרייבמן פותחת לקהל התושבים מרכז לאמנות ולקיימות, "Art-קיימא" בית תהילה ואריה שרייבמן, במבנה בריכת המים הצמוד למגדל המים. המרכז מקיים פעילות חינוכית הממוקדת בחינוך חזותי, תוך חשיפה לאמנות, מדע וקיימות. המתחם, שנבנה בעלות של כ- 8 מיליון ₪, ייפתח את שעריו השבוע, והוא מתאים לכל המשפחה. את המקום עיצב האדריכל, יגאל שרייבמן, שמשפחתו הם מוותיקי העיר והמרכז הוא חלק מהנצחתה. 


מרכז "ארט קיימא" בנוי בשני מפלסים. בקומה העליונה קיימים מייצבים חווייתיים שמלמדים את המבקרים על תופעה מעולם הקיימות בתוך מרחבים סביבתיים כמו: מרחב ימי ומרחב יבשתי, יום ולילה ועוד; ועל מושגים מעולם האמנות, ביניהם: גרביטציה, אשליה אופטית- חדר איימס, סירה שמדמה חתירה, גשר שממחיש שיווי משקל ועוד. כמו כן, הם מאפשרים לפתח קשרים בינאישיים תוך חיזוק ערכים של אמון הדדי, שוויון וסובלנות. הקומה התחתונה מכילה מעבדת צילום אנלוגית (חדר חושך), מעבדת צילום דיגיטלית, סדנא פלסטית ומרחב דיונים.


המרכז המדובר היה קיים בשיכון עלייה בפורמט אחר, וקם כחלק משימור בריכת המים שלא הייתה בשימוש מזה זמן רב, והמבנה עמד נטוש ורעוע. במסגרת זו חלל הבריכה הוגבה ובו נמצאים המייצבים, והקומה התחתונה נחפרה ונבנתה במיוחד. את המקום פוקדים מידי יום תלמידי בתי הספר, וכעת המרכז נפתח לביקור של הציבור הרחב. יש לציין כי בשעות אחר הצהריים יפעלו חוגים ויתקיימו אירועים ייחודיים. המקום מזמין גם את תושבי האזור ופונה למגוון גילאים.   


צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר, "המרכז החדש לאמנות ולקיימות, 'ארטקיימא', הינו חדשני וייחודי המשלב בין אמנות לערכי הקיימות. חשוב לנו לקדם את החינוך, התרבות והאמנות, ואנו פועלים כל העת על מנת לייצר מרכזים חדשים המהווים מוקדי משיכה ועניין. אני מזמין את קהל תושבי העיר כפר סבא להגיע למרכז החדש וליהנות מהמייצבים החווייתיים והמלמדים". 


יצחק יואל, יו"ר מפעל המים, "המתחם החדש נפתח לאחר הליך ארוך של חשיבה והוצאה אל הפועל, ונבנה בצמידות למרכז המבקרים שבמגדל המים. הרעיון נולד עם פניית משפחת שרייבמן לרצונם להנציח את הוריהם. אבי המשפחה, אריה שרייבמן ז"ל היה מהחקלאים הבולטים בכפר סבא ומראשוני אגודת מפעל המים. מטרת המרכז החדש לקדם במיוחד ערכים וחדשנות בתחום החינוך, ושהתכנים יהוו כמסד לשנים רבות בחינוך לקיימות. במפעל זה אנו רואים כציון דרך בתמיכתנו במוסדות חינוך תרבות וספורט בעיר". 


נילי דרורי, מנהלת מרכז ארט קיימא, "המרכז נולד עבור ילדים במגוון גילאים, ויש בו ריבוי סביבות שכל אחת מהן מעניקה ידע, תובנה וערכים באינטראקציה בין אישית. הכיוון החינוכי של המרכז משלב אמנות עם ערכי הקיימות, וככזה הוא מפתח ומטפח חינוך לאמנות חזותית ולרגישות סביבתית ערכית וחברתית. אנו מאמינים שבמיקום החדש המרכז ירחיב את פעילותו גם ליישובים מסביב לעיר כפר סבא". 


נציגי המשפחה: ד"ר יואב שרייבמן, יגאל שרייבמן- אדריכל המבנה וזכורה לטוב אחותנו היקרה ליאורה וקסמן ז"ל, "שמחים לחנוכת בית תהילה ואריה שרייבמן בבריכה ההיסטורית שהשקתה את פרדסי כפר סבא. הורינו תהילה ואריה מוותיקי המושבה הכירו זו את זה בעבודתם בפרדס, הקימו בכפר סבא את ביתם והרימו תרומה משמעותית לחקלאות, לחברה, לתרבות ולאמנות במקום. השילוב בין הבריכה ההיסטורית למרכז "ארט קיימא" מבטא את דרכם ופועלם של הורינו".

 תמונה מאירוע פתיחת המרכז

 

תמונה מאירוע פתיחת המרכז ב 23.10.17 (מימין לשמאל):
• יגאל שרייבמן- אדריכל המבנה
• יואב שרייבמן
• יאיר משיח- מנהל אגף התרבות
• נילי דרורי- מנהלת מרכז Art קיימא
• יצחק יואל- יו"ר מפעל המים
• צביקה צרפתי- מ"מ וסגן ראש העיר
• אשרת גני גונן- מנכ"לית העירייה
• אשל ארמוני- מנכ"ל עיריית כפר סבא לשעבר ויו"ר דירקטוריון נמל חיפה.

 

(צילום: אמיר זלצר)

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד