עיריית כפר סבא משתפת את תושבי העיר בגיבוש התכנית האסטרטגית העירונית לחינוך
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

עיריית כפר סבא משתפת את תושבי העיר בגיבוש התכנית האסטרטגית העירונית לחינוך

23/11/2017

במסגרת זו קיימה שולחנות עגולים לתושבי העיר במטרה לאפשר להם להיות שותפים בעיצוב מערכת החינוך העירונית. בערב השתתפו כ- 270 תושבים ואנשי חינוך.


דיון בערב שולחנות עגולים

 

עיריית כפר סבא, בהובלת אגף החינוך, קיימה ערב שולחנות עגולים במגוון נושאים, בו נכחו כ- 270 תושבים ואנשי חינוך. זאת במסגרת תהליך בניית התכנית האסטרטגית העירונית לחינוך שעתידה לקבוע את תכנית העבודה הרב שנתית במטרה להיערך לשנים הבאות בצורה מיטבית. בין הנושאים שנידונו: רצף חינוכי ומעברים מהגן ועד התיכון; דמות הבוגר בשלבי החינוך; דמות הילד המסיים את מערכת הלימודים בגיל הרך; אוטונומיה ניהולית ופדגוגית; עיר מכילה; למידה חווייתית ומשמעותית; הקמת מרכז הורים; ועוד.


מדובר במהלך חדשני ופורץ דרך אותו החל אגף החינוך בשנה האחרונה, ובמסגרתו נבנו 6 צוותי משימה כשכל אחד מהם צפוי להציג את מסקנותיו בתחומו בהמשך. ערב השולחנות העגולים היה פתוח לכלל תושבי העיר, שהגיעו לדיון יחד עם אנשי החינוך בעיר והביעו את דעותיהם בנושאים שונים ומגוונים.


נזכיר כי בשלב הראשון בוצע מיפוי, אבחון ואיתור צרכים, ערב שיתוף ציבור במרחב הפתוח, תוך איסוף נתונים מהשטח על מנת לבחור את הנושאים עליהם דנים ציוותי המשימה, הכוללים: אנשי מקצוע, נבחרי ציבור, נציגים ממשרד החינוך ותושבים. כשהרציונל הוא לייצר קבוצות ידע על מנת לקבל תמונה כוללת, מקיפה והוליסטית על מערכת החינוך העירונית. 


התכנית האסטרטגית הינה רחבת היקף וכוללנית שתבנה את אבני הדרך והתשתית של מערכת החינוך העירונית. התוכנית תכלול חזון, יעדים וצעדים מעשיים שלאורם תפעל מערכת החינוך העירונית בשנים הבאות. התכנית כוללת התמקדות במספר נושאים מובילים, ביניהם: תכנון אסטרטגי ארוך טווח של יעדים בכל קשת העשייה של מערכת החינוך, טיפוח החדשנות ויצירת ייחודיות במוסדות החינוך בעיר, הצבת יעדים לימודיים וחברתיים, עידוד  רעיונות ויוזמות של תלמידים ואנשי חינוך, טיפוח תחושת מסוגלות עצמית חיובית של הלומדים והמלמדים ועוד. 


אורלי פרומן, מנהלת אגף החינוך, "ערב השולחנות העגולים היה ערב מעניין, פורה ומוצלח. אנחנו בעיצומו של תהליך מרתק הבוחן נושאים חשובים ומרכזיים של מערכת החינוך שלנו בעיר. אנשי המקצוע כמו גם אנשים מהציבור הרחב שותפים להעלאת רעיונות ויוזמות בתחומים מגוונים ורבים החל מהגיל הרך ועד התיכוניים, כמו גם לילדים שוני צרכים; פעילות קהילתית וחיבורה למערכת החינוך, מבנה מערכת החינוך והייחודי והמיוחד שבה ועוד. יצירתיות וחדשנות הם ערכים שמלווים את הקבוצות בחשיבתם. כל הרעיונות והתכניות יתכנסו בזמן הקרוב, לכדי תכנית אסטרטגית למערכת החינוך". 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד