תלמידי תיכון "כצנלסון" בכפר סבא שידרו תכנית רדיו מיוחדת ליום הזיכרון ליצחק רבין
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תלמידי תיכון "כצנלסון" בכפר סבא שידרו תכנית רדיו מיוחדת ליום הזיכרון ליצחק רבין

23/11/2017
תלמידי תיכון "כצנלסון" בכפר סבא שידרו תכנית רדיו מיוחדת ליום הזיכרון ליצחק רבין (הגדל תמונה)

התכנית שודרה ברדיו הבית ספרי, "גלי כצה- קול התלמידים", ובה הוקראו קטעים שכתבו נוער הנרות והתקיים ראיון עם העיתונאי יעקב איילון


תלמידי בית החינוך ע"ש ברל כצנלסון בכפר סבא ציינו את יום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל בתכנית רדיו ייחודית ששודרה בתחנה הבית ספרית "גלי כצה- קול התלמידים". במקביל התקיים טקס בית ספרי, ופעילות בכיתות.


תכנית הרדיו עסקה בליל הרצח ובשבוע שלאחריו, ובמהלכה הקריאו התלמידים קטעים שכתבו בני נוער שזכו מאוחר יותר לכינוי "נוער הנרות". כמו כן, התקיים ראיון מיוחד עם העיתונאי, יעקב איילון, שבליל הירצחו של ראש הממשלה דאז, יצחק רבין ז"ל, הגיש את המהדורה המרכזית של חדשות הטלוויזיה בערוץ השני. לאחר שידור התכנית התקיים דיון פורה בכלל כיתות בית הספר, בו שיתפו התלמידים את דעותיהם בנושא. 


תחנת הרדיו הבית ספרית הוקמה לפני כשנתיים, ופעילותה מתקיימת בליווי צמוד של המורה דורון בן עמי. הרדיו מאפשר מתן ביטוי אמִיתי וממשי לקולותיהם של התלמידים במרחב הציבורי של בית הספר, באמצעות קיום שידורי רדיו בנושאים שמעניינים את התלמידים בתחומי החברה, התרבות, הפוליטיקה והמוזיקה שהם אוהבים. תחנת הרדיו מופעלת בזמן ההפסקות ובמהלך שיעורים ייחודיים בנושאים מרכזיים כמו: אקטואליה, אירועים משמעותיים ועוד.


ד"ר טובי רוזנברג, מנהל בית החינוך ע"ש ברל כצנלסון, " ביום הזיכרון לרבין בשנה זו עלה הצורך של התלמידים לחזור אל הימים הקשים שלאחר רצח רבין. עבור התלמידים רצח רבין הוא פיסת היסטוריה של מדינת ישראל. שידור הרדיו הנוכחי: השמעת קולות בני הנוער והריאיון האישי עם יעקב אילון הנגישו לתלמידי בית הספר חוויות, תחושות ומחשבות של בני נוער בגילם אשר חוו את המציאות הישראלית המשברית של 1995".


קישור להורדת אודיו התכנית: http://bit.ly/2Agf2MF

 

הדפסשלח לחבר

חדשות נוספות

תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד