הספד ראש העיר יהודה בן חמו מהלווייתו של סמ"ר יובל דגן ז"ל
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הספד ראש העיר יהודה בן חמו מהלווייתו של סמ"ר יובל דגן ז"ל

21/07/2014

יחד איתנו היום בוכים גם שמים, ארץ ובוראם, על גדיעתם של חיים צעירים, רעננים, בוסריים, שטרם הבשילו ועדיין לא הספיקו.
חייו של סמ"ר יובל דגן, נער בן 22, ילד מקסים, אהוב וטוב לב, עושים את מצעדם האחרון כאן, בעיר שגדל, התחנך, בגר ואהב כל כך.
קשה היא מנשוא הפרידה. הידיים רועדות, השכל לא מעכל והלב מפרפר מכאב והמילים, המילים ממאנות לקבל צורה של משפטים.
איך זה, איך זה שבחור צעיר, גבר שרק החל את חייו, שעוד לא הספיק לטפס במעלה ההר ולכבוש עולמות רחוקים, גבר צעיר שלא הספיק להגשים את כל החלומות, הלך ללא שוב.
זהו אובדן פתאומי שפוער חלל עצום בלב כולנו, ומחלחל בדומייה בעורקינו.
הלב של כולנו, של כל מי שזכה להכירו מקרוב ושל כל מי שרק שמע עליו נצבט לנוכח הזמן הקצר, הקצר כל כך שהיה לו עמנו - פרח יפיפה, שנקטף עוד בטרם הנצו עלי כותרתו, בטרם הגיע לשיא לבלובו, בטרם נתן את מלוא ריחו.
מוריו של יובל בבית הספר התיכון "הרצוג" מספרים על נער מיוחד במינו, אכפתי, חבר אמיתי ויצירתי, שתמיד שאף להצלחה. נער שידע בדיוק מה הוא רוצה להיות, ידע היכן הוא רוצה לשרת ויותר מכל כמה חשוב לו לתרום למדינה ולחברה בה הוא חי.
יובל היה ספורטאי מצטיין ואף שיחק כדורגל בהפועל כפ"ס. למרות קשיים אותם חווה, לא התייאש, לא הרים ידיים והצליח בכל אשר הלך. נער שאי אפשר היה שלא להתאהב בו– ידו בכל, והכל בנועם ובשקט. אף פעם לא התלונן ותמיד הודה על כל מה שקיבל. תמיד עם חיוך, תמיד עם קריצה.
מי שהכיר אותו כלל לא התפלא כאשר החליט ללכת לשנת שרות ולא סתם שנה קלילה, אלא שירות בכפר נוער בדרום עם הנוער הקשה ביותר. תמיד סיפר לחבריו ששנת השירות והחוויות אותן עבר במהלך שנה זו, היו עבורו בית ספר לחיים.
יובל, כך מספרים עליו, זכר תמיד לבוא לבקר בתיכון ובפעם האחרונה אפילו שמח לדבר בפני התלמידים על חשיבות השרות הצבאי.


מדינת ישראל ניצבת בימים אלה במערכה לא קלה מול אויב אכזר שאינו בוחל בשום אמצעי. אינו חס על חייהם של נשים, זקנים וטף. אויב שהקטל וההרס
הינם מטרותיו העיקריות. דווקא בזמנים קשים אלו חובה עלינו להיות חזקים, למרות תחושת הכאב המצמררת שכולנו חווים כעת, כי אין לנו ארץ אחרת גם אם אדמתנו בוערת. חובה עלינו לחזק ולהתחזק, לזכור ולהזכיר, כי זה מה שציוו לנו יובל וחבריו שצעדו בלי היסוס ולחמו על הגנת הארץ.
וכפי שכתב בשירו המשורר נתן יונתן: "ארץ שמתקו לה רגביה ומלוחים כבכי כל חופיה, שנתנו לה אוהביה כל אשר יכלו לתת".
רחלי, עובדיה וירדן היקרים,
אין ולו מילה אחת שיכולה לנחם, אין ולו הגה אחד, צליל אחד, שיכול לתאר כאבכם. כולנו כאן משפחה אחת, שחוט השני של השכול והכאב מחבר בין כולנו. 
יודע אני כי ימים קשים עוד לפניכם, כחבר קרוב וכמי שמכיר אתכם כשלושה עשורים, יודע אני עד כמה השקיתם את הפרחים הנפלאים שלכם, השקעתם, חינכתם לערכים נשגבים, לא אחת כאשר פגשתי את יובל היקר ראיתי לפני נער חייכן וערכי, שערכי הנתינה וההתנדבות עומדים לנגד עיניו, בחור חדור מוטיבציה שעשה לילות כימים כדי להכין עצמו לשירות קרבי משמעותי ביחידה מובחרת.
אנו, תושבי העיר כפר-סבא, מחבקים אתכם ורואים בכם חלק בלתי נפרד ממשפחתנו, לעולמי עולמים.
יובל היקר, תהיה חזק למעלה.

יהי זכרך ברוך.  

 ברגשי צער,
 
 יהודה בן-חמו
 ראש העיר

הדפסשלח לחבר
תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד