נאום ראש העיר יהודה בן חמו בערב הצדעה לנשיא שמעון פרס
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

נאום ראש העיר יהודה בן חמו בערב הצדעה לנשיא שמעון פרס

מתוך אירוע "פרדס של יצירה" שהתקיים בהיכל התרבות
19/01/2015

ערב טוב לכולם.
אני מאוד מאוד נרגש. אני מכיר את הבמה מהרבה מאוד זוויות והרבה מאוד אירועים אבל אני מודה ומתוודה שלא היה אירוע שהייתי כל כך מאורע ומעורב בו כמו האירוע הנוכחי.
וזה משום אישיותך הקסומה, הנשיא התשיעי.


משום שהצלחת להטביע חותם ואני כל כך מודה לך על זה שאתה מלווה אותי בשנים האחרונות בעצה טובה, במילה טובה, ובהחלט חלק מהיישום של תכניות העבודה שלנו הן הרבה בזכות עצותייך בהתוויית הדרך שאתה מתווה לנו במדינה אבל אנחנו משתדלים לקחת אותן ביתר שאת כאן בכפר סבא.


אני רוצה לומר לקהל בטרם שאני אומר את הדברים שכתבתי בצורה קצת יותר מסודרת, פחות מרגשת. אני רוצה לומר לכם שהאירוע הזה היה אמור להתקיים לפני מספר חודשים.


בעת שהנשיא מר פרס סיים את תפקידו אבל העת לא הייתה העת למסיבות ולא לטקסים. כולנו, ובמיוחד כאן בכפר סבא, ליווינו את הטובים שבבנינו למנוחת עולמים ב"צוק איתן" וחיכינו עד שיעבור הזמן וביקשנו לעשות ערב הצדעה למר פרס.
פגשתי את מר פרס בניחום אבלים אצל ד"ר יהודה לנקרי שבנו נפטר וביקשתי ממנו שיקל עלי בבית הנשיא לצוות שמסרבים לתת לו אותו ליום אחד לערב פרידה. הוא שאל אותי "למה?", אמרתי "אנחנו רוצים לעשות לך ערב הצדעה",
הוא אומר לי "תעשו ערב הצדעה לכפר סבא, אני מבטיח להגיע!".


אז היום אנחנו קודם כל מצדיעים למנהיג ואנחנו מודים לך שאתה מחזיר לנו בהצדעה.
אנחנו מקבלים אותך בהרבה חום, בהרבה אהבה, ומודים לך ולכל הצוות הנפלא שלך שנענית להזמנתנו להגיע לערב הכל כך חשוב בעבורנו בכדי להכיר את הטוב ולומר לך את אשר אנחנו חושבים עליך באופן הכי ישיר שיכול להיות בעולם.
בטרם אומר את דבריי אני רוצה להודות לכל העובדים הנפלאים, לכל מי ששקד על הערב הזה והיו רבים וטובים.
אני לא אנקוט בשמות אבל כל העובדים של אגף התרבות, החל מהמנכ"ל הקודם ועד המנכ"לית הנוכחית, וכולם גם חברי המועצה וסגניי אשר עמלו רבות מאוד על מנת שערב זה יצליח ואני סמוך ובטוח לפי הפתיח של רשף ידיד שאכן עומד להצליח, ובגדול.


זהו ערב של הוקרה ותודה מעומק הלב.
ערב שבו אנחנו סוקרים בגאווה את עברה המפואר של כפר סבא, מתגאים בהווה שלה ומביטים יחד לעבר העתיד. ערב שבו אנחנו רואים את כפר סבא במלוא הדרה: עיר המשלבת איכות סביבה ואיכות חיים, שתושביה כולם חיים זה לצד זה בסובלנות, בהרמוניה ומתוך כבוד הדדי, ומשמרים את צביונו המקורי של המקום ככפר קהילתי, חם ומאוחד.

כראש העיר זוהי זכות להודות היום לכולכם ולכל תושבי כפר סבא, מוותיקיה ועד לדור העתיד שמצעיד אותה קדימה. וזוהי זכות גדולה לא פחות להודות גם לאדם נוסף, מיוחד ויחיד במינו, שנפלה בחלקי הזכות להעניק לו לפני קרוב לעשור את תואר יקיר העיר. אדם שניצב במשך למעלה משבעה עשורים בחפ"ק של מדינת ישראל ורשם פרקי מורשת רבים בספר גבורותיה. אדם שמהווה דגם ודוגמה אנושי לנחישות, מסירות ודבקות במטרה. אדוני הנשיא מר שמעון פרס, העיר כפר סבא מבקשת הערב לומר לך תודה!

כמו כפר סבא, שהפכה ממושבה קטנה לעיר המחוז הפורחת והגדולה באזור השרון; גם סיפורך ותבנית נוף מולדתך ראשיתם בכפר צנוע וחלומות קטנים. את צעדיך הראשונים בשדה העשייה הציוני עשית כנער ברפת ובגזברות של כפר הנוער בן שמן, שם למדת לאחוז מעדר ולקצור את החיטה. חלמת, כדבריך, להיות "רועה צאן או משורר של כוכבים", ולא ידעת כמה גדול יהיה מפעל החיים שתבנה, כמה חשובים יהיו הפירות שתזכה לקצור ולאילו מחוזות וכוכבים תוביל את העם שכל כך אהבת.

לאורך כל מסע השירות המפואר הזה היית מנהיג, שתרם תרומה ניצחת לעוצמתו של צה"ל וסימל את סיפורה של מדינת ישראל המתחדשת, הלוחמת, הקמה מהאפר והופכת למודל לחיקוי ברחבי העולם כולו.

אירוע ההוקרה שאנחנו מציינים הערב מאפשר לנו להיזכר בשיעורים הרבים שאתה שב ומלמד אותנו. שיעורים על אהבת הארץ, על נחישות ואמונה בצדקת הדרך. שיעורים של מעורבות קהילתית, על התנדבות ושמירה על הסביבה האנושית והפיסית שבה אנחנו חיים.
בשנים האחרונות גם אתה ראית מקרוב את האופן שבו חזוננו המשותף מגולם  הלכה למעשה בסדר יומה של כפר סבא. התוודעת לשמונים ארגוני המתנדבים הפועלים בעיר, לאחוז הגבוה של בני הנוער המתנדבים באורח קבע ולאחוז הגיוס הגבוה לצה"ל. ראית מקרוב את העשייה הסביבתית הענפה, עשייה שבזכותה הכרזת על כפר סבא בשנת 2009 כעיר הירוקה של ישראל. ושנה לאחר מכן הענקת לה את פרס המצוינות הסביבתית. העשייה הזו היא מהותה וגילומה היפה ביותר של הציונות. זוהי דרכנו להפיח רוח חיים מרעננת בחזונך ובמפעל חייך.

אדוני, נהוג לומר על אדם בגילך שהוא "שבע ימים" אבל אתה כידוע מעולם לא היית שבע ומעולם סלדת על מי המנוחה. היה ונותר בך הרעב הראשוני, התמים, לעשות, לחיות, ליצור ולהתחדש. לגשר על פערים, לתמוך ביצירה רוחנית ומדעית, לשמור על מקוריות ורלבנטיות, להיות האחרון שידרוך במקום והראשון לזהות ולקדם את הפיתוח הבא שיבצר את כוחנו. זה הרעב שהוביל אותך להאמין ולדחוף את מדינת ישראל לחזיתות שנראו חסרות סיכוי, מדימונה ועד אנטבה. זה הרעב שהוביל אותך לתמוך, לעודד ולקדם חוקרים ומדענים העוסקים בננו טכנולוגיה, בחלל ובלוויין, בחזית הסייבר ובחקר המוח. בכל איש חזון המביא בפועלו את ישראל ואת האנושות כולה לבשורות חדשות.

אתה, אדוני הנשיא, מהווה הוכחה לניצחון רוחו של האדם החולם. ואכן, אם העולם ינתב את חוסר שביעות הרצון שלו להרחבת גבולות היכולות האנושיים ולא למלחמות, נוכל לקרב את היום שבו נגשים את חלומך ונביא לארץ הזו את השלום שעליו לחמת וחלמת. ועד ליום הזה, אדוני הנשיא התשיעי, תושבי העיר כפר סבא כולם, מצדיעים לך באהבה ובהוקרת אין קץ.
אין לי ספק שנזכה יחד לראות את כפר סבא מתחזקת ומתפתחת, מעצימה את הרוח הקהילתית המייחדת אותה ומצמיחה את "פרדסי היצירה" שלה לשיאים חדשים.

תודה רבה!

הדפסשלח לחבר
תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד