מש"ה - אילו שירותים ומענים ניתנים מגיל ינקות עד גיל 21?
תפריט ראשי- רווחה
דלג על תפריט ראשי- רווחה
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מש"ה - אילו שירותים ומענים ניתנים מגיל ינקות עד גיל 21?

 

 1. מעון יום שיקומי - מיועד לפעוטות עד גיל 3. מדובר במסגרת טיפולית - שיקומית הכוללת צוות רב -מקצועי (פסיכולוג, קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק ועוד). קיימת זכאות להסעה ולליווי בהסעה, מבית הילד למעון ובחזרה. 
   שילוב במעון יום שיקומי מותנה ב:
  • אישור של ביטוח לאומי על קבלת גמלת ילד נכה.
  •  דו"ח אבחוני מהמכון להתפתחות הילד שממליץ על שילוב במעון יום שיקומי.
  •  דו"ח סוציאלי מעו"ס הלשכה לשירותים חברתיים.
  •  קיום ועדת הערכה מחוזית במשרד הרווחה.

 2. ליווי סייעת במעון - מיועד לילדים עם עיכוב התפתחותי / ילדים עם בעיה רפואית עד גיל 3.
  מותנה ב:
  • שילוב הילד במעון יום המוכר ע"י התמ"ת (לדוגמא: נעמ"ת, ויצ"ו, אמונה וכו'). השרות לא ניתן לילדים שמשולבים במעונות פרטיים.
  • דו"ח אבחוני מהמכון להתפתחות הילד או מרופא המטפל שממליץ על לווי של סייעת במסגרת המעון.
  • דו"ח סוציאלי מעו"ס הלשכה לשירותים חברתיים.
  • קיום ועדה מחוזית במשרד הרווחה. אשר תאשר את קבלת הסייעת במעון ותקבע את מס' השעות החודשיות שהסייעת תלווה את הילד.

 3. יום שהות ארוך – מיועד לילדים ולמתבגרים עד גיל 21 אשר משולבים ביה"ס לחינוך מיוחד. מהווה מסגרת טיפולית ומשלימה עבור הילדים בשעות אחה"צ. מתמקד בשיפור המיומנויות החברתיות ובפעילות פנאי.

 4. נופשונים - הנופשון הינו מסגרת פנאי הכוללת לינה, במיוחד בסופי שבוע ובחופשות. בנופשון החניכים נמצאים בהשגחה מלאה של צוות מדריכים ללא הורים. הזכאות היא ל- 15 ימי נופשון בשנה, ללא אפשרות צבירה.

 5. תכניות מעבר - תכנית שעובדת בשלוב האגף חינוך מיוחד במשרד החינוך, ומופעלת בד"כ בבתי הספר לחינוך מיוחד שנבחרו לתוכנית בשנתיים האחרונות של הלימודים (גילאים 19-21). המטרה לחשוף את המתבגרים לעולם העבודה על ידי התנסויות בעבודות שונות. מלווה על ידי מדריכים שמגיעים לביה"ס ועובדים עם התלמידים בדגש על עולם התעסוקה תוך מתן מיומנויות וכלים. יש צורך בפנייה של יועצת ביה"ס לעמותה המפעילה את התוכנית בבית הספר, והפנייה לעו"ס במחלקה לש"ח.

 6. מסגרות דיור חוץ ביתיות (מעונות, מערכי דיור לעצמאים, הוסטלים) -  המסגרות משמשות מסגרות לחיים, הנותנות מענה לצרכים הטיפוליים, השיקומיים והחינוכיים של הלקוח. שמטרתם הקנייה של מיומנויות יסוד יום יומיות, פיתוח חיים עצמאיים, שיקום תעסוקתי, פעילויות פנאי והעשרה ובניית כלים להסתגלות חברתית נורמטיבית.

 

 

הדפסשלח לחבר
דלג לתוכן העמוד