גן יחדיו
תפריט ראשי- רווחה
דלג על תפריט ראשי- רווחה
מה חדש?
דלג על מה חדש?
עצור

מה חדש?

לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

גן יחדיו

 

"גן יחדיו" הוא גן שעשועים נגיש ומשלב הנמצא בפארק העירוני (מהכניסה של רחוב וויצמן) ומיועד לציבור הרחב.
הפארק מאפשר שילוב ומפגש חווייתי תוך כדי פעילות משחק בין ילדים בעלי טווח רחב של יכולות. הגן ניבנה בשיתוף בית איזי שפירא ועיריית כפר סבא.


"גן יחדיו" משלב תפיסה של נגישות פיזית עם הפעלה של תוכניות הסברה חינוכיות וחברתיות המכוונות ליצור שינוי חברתי
ולהבטיח את שילובם של ילדים עם צרכים מיוחדים בפעילות פנאי בקהילה. השתתפות בפעילות פנאי בקהילה מספקת לילדים עם צרכים מיוחדים הזדמנות להיות מעורבים בפעילויות פנאי שגרתיות ויומיומיות עם כל ילדי הקהילה, להשתתף באירועים בעלי משמעות קהילתית ולחוות חיים בעולם רב- תחומי ורב- תרבותי, כפי שיכול כל ילד אחר. גן שעשועים הוא מקום טבעי ונורמטיבי, המאפשר לכל ילד, אך בעיקר לילד עם צרכים מיוחדים, התנסויות עשירות, מפתח יכולות ומפגיש בינו ובין ילדים אחרים. נגישות פיזית היא הצד הטכני ומשמעה תכנון הסביבה הפיזית, כך שיתאפשר לאדם עם מוגבלות לנוע ממקום למקום באופן העצמאי ביותר והאפשרי עבורו. נגישות חברתית היא הסרת מחסומים חברתיים כגון סטיגמות ועמדות שליליות בקהילה בקרב אנשים עם מוגבלויות וכלפי רעיון השילוב.

 

הפעילות החברתית המתוכננת בפארק כולל פסטיבלים בחגים ובחופשים, שילוב בני נוער ובוגרים מהקהילה בפעילות התנדבותית בפארק, עידוד משפחות להן ילדים עם צרכים מיוחדים לקחת חלק בפעילות פנאי בפארק, ביצוע פעילות הסברה בגני ילדים, עיצוב ושינוי עמדות בקרב ילדי גן והוריהם, פיתוח מעורבות הורים לילדים עם ובלי צרכים מיוחדים בתכנון וקידום הפעילות החברתית בפארק חברים, שילוב והכלה חברתית תורמים לכל הילדים בחברה ולא רק לילדים עם צרכים מיוחדים. קהילה הפועלת ברוח של שילוב והכלה חברתית מנחילה ערכים אלו לדורות הבאים. השילוב מעצב ערכים תרבותיים ועמדות בקרב הצבור, מאפשר קבלת הבדלים ומעצב תחומי חיים שונים . ילדים מהקהילה הנמצאים בפעילות משלבת עם ילדים עם מוגבלות רוכשים יכולת וערכים המקדמים קבלת השונה, פתיחות לחברה הטרוגנית, סבלנות וסובלנות.השתלבות בקהילה מספקת לילדים עם צרכים מיוחדים הזדמנות לקשרים חברתיים בקהילה המקומית בה הם חיים.

הדפסשלח לחבר
דלג לתוכן העמוד