תכנית התייעלות אנרגטית
תפריט ראשי- עיר ירוקה
דלג על תפריט ראשי- עיר ירוקה
עיר ירוקה
דלג על עיר ירוקה
עצור

עיר ירוקה

לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

תכנית התייעלות אנרגטית

 

עיריית כפר סבא, בשיתוף עם רשויות המשולש הדרומי, משיקה פרויקט להתייעלות אנרגטית בבתי ספר ובמוסדות ציבור, במימון האיחוד האירופאי. הפרויקט כולל הטמעה של מערכות לניהול אנרגיה ב-20 בתי ספר (יסודי ועל יסודי): 10 בכפר סבא ו-10ברשויות המשולש הדרומי (טירה, ג'לג'וליה, קלאנסווה, כפר ברא וכפר קסם).


בבתי ספר, תהליך ההטמעה כולל התקנה ואחזקה של טכנולוגיה לניהול אנרגיה על גבי תשתית החשמל, הכשרה של הנהלת בית הספר, צוות המורים וקבוצת תלמידים מובילה להשתמש במערכת לצורך ייעול צריכת החשמל ולצורכי הוראה.

 

הפחתת צריכת החשמל בבית הספר
מערכת ניהול אנרגיה מאפשרת לקבל מידע בזמן אמת על צריכת החשמל בבית הספר ולהתריע על צריכה חריגה (כגון בשעות שאין פעילות בכיתות), בכל שעות היממה.

 

תכנית חינוכית חדשנית העושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לניהול משאבים
מערכות לניהול אנרגיה כבר מוטמעות כיום במספר בתי ספר בארץ. המערכת מלווה בתוכנה המנגישה את המידע לתלמידים הטמעת התוכנית בבית הספר מתבצעת דרך הכשרה ולווי מקצועי של התלמידים והמורים על ידי מדריך מטעם הפרויקט

 

הטמעה של פרוייקטי-דגל להתייעלות אנרגטית בבית הספר
בשנה השנייה של הפרויקט תתקיים תחרות בין כל בתי הספר המשתתפים בפרויקט ובתי הספר המובילים יזכו ליישם פרויקטים חדשניים בתחום האנרגיה.


שיתוף פעולה עם בתי ספר מרשויות המשולש הדרומי
5 בתי ספר ייבחרו להשתתף בסדרה של מפגשים עם בית ספר מקביל מרשויות המשולש הדרומי במטרה לקדם שיתוף פעולה ודיאלוג עם תלמידים מהמגזר היהודי והערבי.


בתי הספר המשתתפים בתוכנית:
 
1. סורקיס
2. דמוקרטי
3. אופירה נבון
4. בר אילן
5. ברנר
6. ירוק
7. ש"י עגנון


 

בתמונה- תיאור גרפי של מדד הצריכה הנוכחית בכיתות בתי הספר

 

הדפסשלח לחבר
מיחזור האשפה מתחיל בבית
קידום אתרים
דלג לתוכן העמוד