ארכיון כפר-סבא
הודעות לתושב
דלג על הודעות לתושב
עצור

הודעות לתושב

לכל ההודעות
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים

אירועי היום

לכל אירועי החודש
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

ארכיון כפר-סבא

קישור לאתר ארכיון העיר

פורטל ארכיון כפר-סבא פתוח לציבור!

לרגל חגיגות יום ההולדת ה- 115 לעיר, עיריית כפר סבא הקימה פורטל היסטורי רחב בהיקפו ונגיש לציבור הרחב, שמאגד בתוכו כ-30 אלף מסמכים, כרזות ותמונות שנאספו בארכיון העירוני לאורך השנים שעברו.

לפורטל הארכיון לחצו כאן »


אודות הארכיון:

 

עיר איננה רק חיי ההווה והעתיד, אלא גם העבר, כדברי יגאל אלון:  "עם אשר אינו זוכר את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל".

 

ארכיון העיר הוקם במטרה לתעד, לשמר ולחשוף בפני הציבור חומרים המתעדים את ההיסטוריה של העיר ותושביה ואת פעילות העירייה. הארכיון פועל בכפוף לגנזך המדינה במסגרת חוק הארכיונים ובכפוף לחוקי חופש המידע, הגנת הפרטיות וזכויות יוצרים ומהווה מאגר מידע סטטוטורי היסטורי מרכזי של העיר.


הארכיון העירוני הוא הארכיון ההיסטורי של עיריית כפר סבא, מראשיתה, ב- 1903. בנוסף לכך שמורים בארכיון גם פרוטוקולים של ועד המושבה מימיה הראשונים של כפר סבא.  אוספי הארכיון משקפים את תולדות העיר בכל התחומים שהעירייה נגעה בהם: ענייני חינוך ותרבות, בנייה, גנים, דת ועוד. יש בהם גם ארכיונים של אנשים פרטיים. החומר הארכיוני כולל תצלומים, מפות, מודעות, קלטות וידאו, קלטות אודיו וכמובן מסמכים ותעודות.

 

אנו שמחים לקבל הן מסמכים הנמצאים ברשות אנשים שלקחו חלק ביסודה ובהתפתחותה של העיר והנוגעים בחייה ובתולדותיה והן תצלומים היסטוריים. אנו מעוניינים לצרף את כל אלה לאוספינו על מנת שישמשו את המתעניינים בתולדות כפר סבא.

 

הארכיון הוא מרכז מידע לתולדות העיר המסוגל לענות על שאלות הנוגעות להיסטוריה של העיר.

נשמח להעניק שירות בהתאם.

 

טלפון: 09-7655594

כתובת דוא"ל: archive@ksaba.co.il

קבלת קהל: בתיאום מראש

הדפסשלח לחבר
תפריט אייקונים
דלג על תפריט אייקונים
דלג לתוכן העמוד