"קשת" צובעת לנו מציאות
07/02/22 - 05/03/22

תערוכת אומני קבוצת קשת
אוצרת: אביה ממון

פתיחה חגיגית ביום רביעי 16/02/22 בשעה 19:30

אומנים:

אביבה סונסינו, אורי דה בר (אמן אורח), SKETCHLIGHT (אריה גלר, קרן אייכר ורעות וגנר), דוד גומא, ויקטוריה רייגירה, טוביה הופמן, ישראל הרצל, לאה שלזינגר, סוזן הופמן, עליזה מרום, פנחס נול, צור עיטם עמיחי, רות שחר, שלום אביגד, תמי דוידסון.

פעילויות שבתרבות בשעה 11:00:

  • 12/02 - הרצאה: תמי דוידסון-חוויית העצמה עם קלפי "אישה בזמן" פרי ציוריה
  • 19/02 - צור עיטם עמיחי "מטמורפוזיס"-הקרנה והסבר של סרטי אנימציה שלו
  • 05/03 - שיח גלריה עם האמנים והאוצרת

הזמנה גרפית לתערוכה קשת צובעת לנו מציאות בבית האומנים כפר סבא

אודות התערוכה

פברואר. גשם. סם החיים מרווה את אדמת הקיץ הצמאה. רוחות של חורף מנשבות עדיין. קשתות מפציעות מדי פעם כשולחות מסר של תקווה, חיוניות.
השנה קבוצת אמני "קשת" מציגה לראשונה בבית האמנים במסגרת תצוגת תערוכות של קבוצות האמנים של כפר סבא. מציאות חדשה נוצרת ויצירות מגוונות בתחומי יצירה שונים מרכיבות  תערוכה חדשה.
התערוכה מתמקדת בתוצאות הסערה שהתרחשה במוחו של האמן.ית במישור האישי, בתוצאותיה של החשיבה היצירתית שבאה לידי ביטוי בתוצר –ביצירות; אחרי המאבק מול הדף הריק בנושאי: כתיבה, ציור, צילום או פיסול. כאן מוצגות התוצאות המפתיעות על כל גיווניהן.

כדי ליצור הרמוניה וקשר בין היצירות, הקונספט של תערוכה זו הוא נופים: נוף בטבע, נופים קוסמיים דמיוניים, או נוף אדם. האדם הוא תבנית נוף מולדתו ויש קשר בין השניים.

קיים בתערוכה קשר בין הנופים הקוסמיים, דמויות וחיות דמיוניות הצפות בחלל או דמויות מיתולוגיות דמיוניות. כמו כן מוצגים בתערוכה ציורי נוף ארציים שיוצרים דיאלוג עם הדמיוניים.

המילה יצירה מכוונת לבריאה של דבר שלא היה קיים.
אצל האמן.ית תהליך היצירה מתחיל ברעיון, תיכנון ולאחר מכן ביצוע. האמן.ית חווה התלבטות בבחירת החומרים או הצבעים ליצירה. 
לדברי אמנים שונים המתארים את הרגשתם אחרי תום תערוכה בה הוצגו יצירותיהם) ושמעתי הרבה אמירות שכאלו) - הם מרגישים ריקנות. כמו בתהליך של לידה שהסתיימה. התרוקנות. ריק. המאבק תם. תחושת הריקנות נמשכת לרוב עד לתכנון סדרת היצירות הבאה או התערוכה הבאה בה מתמלאים המצברים מחדש.

בתערוכה מוצגות התוצאות הסופיות לאחר תום תהליך ההתלבטות, לאחר תום תהליך החיפוש והמאבק. הצגת התוצאה בתערוכה, היא בבחינת הצגת הקשת המושלמת האישית, הניצחון האישי - של כל אמן או אמנית המציגים, זו הקשת המושלמת שהבליחה אחרי המאבק הארוך והסערה שהתחוללו בתוך תהליך היצירה.

אביה ממון – אוצרת התערוכה


בית האומנים, רחוב גלר 4 כפר סבא
להסדרי נגישות פרטניים: טלפון 09-7649303, מייל yifatf@ksaba.co.il
שעות פתיחה: יום ו' בין השעות 13:00-10:00, יום שבת בין השעות 14:00-10:00, 19:00-17:00
הכניסה לתערוכה ולאירועים חופשית אך כפופה להנחיות הקורונה באותו יום.

 

מתי?

ביום רביעי, ה-16 בפברואר 2022

בשעה: 19:30

הוסף ללוח שנה 2022-02-16 19:30:00 0000-00-00 Asia/Jerusalem "קשת" צובעת לנו מציאות - תערוכה בבית האומנים למידע מלא: https://www.kfar-saba.muni.il/events/934/ 18

איפה?

בית האמנים גלר 4