חזון הפארק
דלג על תפריט ראשי- פארק כפר סבא
תפריט ראשי- פארק כפר סבא
דלג על מה חדש?
מה חדש?
עצור

מה חדש?

דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

אירועי היום

אבגדהוש
לכל אירועי החודש

חזון הפארק והתגשמותו

הגשמנו חלום ירוק שאפשר להתפארק בו

כפר-סבא עירנו, שהפכה ברבות השנים ממושבה לעיר מחוז מתפתחת, חסרה לאורך כל שנות פיתוחה את אחד המאפיינים העירוניים המבוקשים והמזוהים ביותר- פארק עירוני. תושבי העיר מצאו בערים השכנות פתרון חלקי ויש שנהגו להרחיק לערים רחוקות אף יותר, במטרה לבלות מספר שעות פנאי בחיק הטבע.
 
כוונות ותוכניות רבות אמנם באו והלכו במהלך השנים, ואף הוקצה שטח לבניית הפארק, אך קידום הנושא לכדי ביצוע ממש, על כל המשמעויות הנגזרות מכך, לא צלח.
כעת, לאחר למעלה משנתיים של עבודה מאומצת, שכללה התווייה של חזון הפארק, דרכים להבאת האפשרות להקימו לידי בשלות וגיוס הממון הרב הדרוש לכך,
כפר-סבא יכולה להיות גאה:  יש פארק עירוני. 
 
פארק מעין זה המוקם בעירנו, תכליתו מגוונת והאפשרויות שהוא מעמיד עבור המבקרים בו מגוונות אף הן.
הפארק המוקם בעיר הוא תוצר פרי תכנון רב שנים של האדריכל דן צור (משרד תכנון צור וולף) והוצאתו לפועל נעשית בעבודה משולבת של הרשות המקומית ושל החברה הכלכלית.
פארק כפר-סבא נועד להעניק הצעה מיוחדת, מהנה ו"ירוקה" למבקשים לבלות בעיר, בסביבה ירוקה, מוקפת ואף מכילה טבע. בנוסף, מציע הפארק למבקריו  מתקנים והפעלות. חלקם מרתקים, חלקם משעשעים, וביחד יוצרים מענה מושלם לשעות הפנאי של תושבי העיר.
 
תכלית הפארק, כפי שתוארה לעיל, בנוסף לעובדה שכפר-סבא פיגרה במשך שנים אחרי שכנותיה בעניין זה, האיצו מאוד את קבלת ההחלטה להוציא את בניית הפארק מהכוח אל הפועל. חזון הפארק בוער בעצמותיהם של רבים רבים מתושבי העיר, וכעת, משהוגשם חזון-חלום זה, רשאים כולנו להתרפק ואף לבלות בחיקו של הפארק.
 
מובן כי בתכנונו של הפארק ובהגדרת פעילותו אל מול האוכלוסייה שעליו לשרת, נלקחה בחשבון הטרוגניות המבקרים בו. הפארק מספק פתרונות לכל צרכיהם של התושבים: ספורטאים היוצאים לריצת האימון שלהם; הצועדים שמספרם מתרבה והם נפוצים בעיר כפטריות לאחר הגשם; ילדינו, שמוצאים בפארק מתקני שעשועים ומרחבי דשא לשחק בהם; תלמידינו וכל הסקרנים בינינו, שלהם מוצעים מתקנים אקולוגיים  ללמוד ולחקור בהם; הנופשים בינינו, שכל צרכם הוא מרבדי דשא שעליהם ינפשו, ולחובבי האינטרנט – ניתן לגלוש ברחבי הפארק באינטרנט ע"י באיו המצוידים במחשב נייד.
 
הקידמה והידע המצטבר אפשרו לנו, כאן בכפר-סבא, להקים את אחד הפארקים הגדולים והחדישים בישראל. חזון הפארק, שנישא בפינו כהבטחה לפני כשלוש שנים, הנה הוגשם, משתרע לפנינו במלוא הדרו ומעניק לכפר-סבא עירנו ערכים משמעותיים נוספים, ערכים אלו ותכלית הפארק בעיר ראויים ונחוצים, על אף היקפי ההשקעות הכספיות הניכרות ששיעורן כ- 100 מיליון ש"ח. 
 
דרך צלחה לכולנו 

 
בברכה והערכה, 

    יהודה בן-חמו     

     ראש העיר     

          

לוח מרקט כפר-סבא
דלג לתוכן העמוד